Informacje

Newsy
Archiwum Newsów
Forum
IRC Chat
FAQ
Serwery
Klany
Linki
Redakcja
Reklama/Bannery

Teksty

Wysyłamy PM w HLC
Recenzja UT3
by Tom

Reprezentacja
I Zlot 2k3
Przyspiesz UT i 2k3
Q3A vs UT
Tactical Ops 2.0
Infiltration
Domowa sieć LAN
Zmiany w plikach ini
UT Tweak
UT Admin
UT Serwer
Skin Tutorial
Unreal 2 Alpha
ServerSide Bug
LP Okoniny 2k2

Wywiady

Ciocia Krysia
[SoF]Doom
eXpL@S!V_;P
[DFP]CarMac
Immortal
Banita[BB]
yavor|sYs
Iapa|rA
GitzZz
ck_Yan3k
Andro|rA
Youzack
Pajda
SzakaL

Tournament

SinglePlayer
Multiplayer
Bronie
Przedmioty
Cheaty
Boty
HUD
Tryby Gry
DM 1 on 1
Opcje
Galeria
Konsola
Mody
Mutatory
Programy
Mapy
Voice Packi
Modele i Skiny
Inne

Tournament 2003

Bronie
Przedmioty i ruchy
Konsola i Aliasy
Patche i dodatki
Mutatory
Mody
Modele
Mapy i MapPacki
Voice/Ann'cer/Music
Programy
Demo Download
Dema Graczy
Screeny
Filmy
Inne
Archiwum plików

Tournament 2004

Bronie
Pojazdy
Tryby Gry
Demo Download
Mutatory
Mody
Modele
Mapy i MapPacki
Voice Packi
Patche
Programy
Inne

Tournament 3

UT 2007 Info
UT 3 Info
UT 3 FAQ
Mutatory
Mody
Mapy
Patche
Demo Download
Trailery
Inne

Unreal 2

Recenzja
Screeny
Bronie
Demo Download
XMP
Mapy i MapPacki
Mission Packi
Muty XMP
Mody
Patche
FAQ
Tapety
Filmy
Winamp

Championship

Co to jest?
Screeny
Tapety
Filmy

Unreal Engine 3

Filmy
Gears of War
Partnerzy


Unreal Tournament III na PC/PS3/XBox360 !20:32 @ 26/01/2007  

Epic Games oraz Midway ogłosiły na wczorajszym Gamers Day w Las Vegas zmianę nazwy Unreal Tournament 2007 na Unreal Tournament III !

Wszystko zaczęło się od wczorajszej plotki. Portal CVG ogłosił, że posiada informację na ten temat z przecieku. Newsy szybko obiegły część serwisów, w tym ESReality (update) oraz nasze esports.pl. Ja przykładem reszty nabrałem wody w usta i wolałem poczekać na oficjalne potwierdzenie tak zaskakujących doniesień. No i stało się.

Nie będzie już UT2007. Teraz wszyscy czekamy na Unreal Tournament 3.

Epic pokazał w Vegas grywalną wersję demonstracyjną, jednak nie ma co liczyć na publiczne demo w najbliższym czasie. Wiemy, że demo z pokazu zawierało tylko jedną mapę - vCTF-Corruption, pokazaną na kilku wcześniejszych screenshotach (m.in. tu i tu).

Serwis IGN jako pierwszy udostępnił nowy trailer (do pobrania z tego źródła) oraz nowe screenshoty, dostępne poniżej. Potwierdzono również wcześniejsze pozakulisowe spekulacje na temat wersji na konsolę XBox360.


Na drugim obrazku widzimy pościg dwóch Necris Fury (info kilka newsów wcześniej) pędzących za Raptorem. Prawda, że robi wrażenie? Trzeci shot miał swój debiut w styczniowym numerze angielskiego PC Gamera.

Trailer sam w sobie oczywiście bardzo intryguje. Na początku możemy poczuć się jak w domu... albo poczuć zapach odgrzewanego kotleta;) Widzimy ukrywane dotąd bronie. Stinger okazuje się nie być taki zły, jak wielu ludzi narzekało. Powraca Bio Rifle! Czy oznacza to koniec koncepcji Canister Gun? Tego nie wiemy, prawdopodobnie jednak tak.
Po tym co obejrzeć i usłyszeć można w trailerze chyba mało kto ma wątpliwości, że w UT3 pojawi się nieco bardziej niż dotychczas rozbudowany tryb single player. Jakby ktoś pytał - te potwory, to znana z pierwszego Unreala rasa Krall :)

Ogłoszone rewelacje wywołały falę różnych reakcji. Na pewno spowodowały ożywienie wśród fanów spragnionych nowych wieści. Jakkolwiek by ich nie oceniać, owe rewelacje oznaczają znaczne opóźnienie premiery gry. Serwis IGN podaje datę 30 czerwca, jednak nadal nie jest ona oficjalnie potwierdzona przez Epic.

Tych z Was, mających nadzieję na powrót nowego UT do korzeni serii, ucieszy pewnie stwierdzenie hal'a, jednego z redaktorów BeyondUnreal:
You've seen the movies; you've heard the blurbs - basically it's all true: there are tons of nods back to the original Unreal Tournament. Dodging is very much like UT, the characters are large like UT, Death and feigning death are reminiscent to UT, and the weapons are loud and dangerous like UT. The answer to the question of the century: yes, the Shock Rifle primary and secondary fires at a rate much more similar to that of UT. And, of course, the game looks very good.

Tak więc wszelkie znaki zdają się potwierdzać dążenie twórców do upodobnienia gameplay'u do tego z UT'99. Dodge są podobne, skala postaci jest taka sama, powraca feign death oraz parametry broni. Nawet częstotliwości strzału nowego Shocka jest taka sama. Ponadto gra wygląda bardzo dobrze. Dodajmy do tego jeszcze inne wcześniejsze zapewnienia, takie jak powrót Impact Hammera, Shieldbelta czy Jumpboots'ów i faktycznie może być interesująco ;)

Według BeyondUnreal, Mark Rein, uzasadniając zmianę nazwy odparł: "to nie jest kolejna kontynuacja serii, to jest wręcz cała, nowa generacja UT... Tak więc jest to trzecia generacja Unreal Tournament wykonana w trzeciej generacji technologii Unreal Engine".

Zgodnie z jednym z komentarzy na esports.pl, widzimy więc, że Epic sam przyznał niejako, że uznaje UT2k3 i UT2k4 za jedną grę. Czyż w istocie tak nie jest? Znając historię wydawcy UT2k3, Infogrames, jego ówczesną sytuację i wreszcie mając w pamięci jego upadek, możemy śmiało przyznać, że UT2k3 było falstartem. Ściślej - nie powinno go być w ogóle, gdyż dopiero UT2k4 był tym, czym w zamierzeniu twórców miał być UT2k3, czyli długo oczekiwanym niegdyś UT2.

Wiedząc dziś, że Epic porządkuje pewne sprawy i umieszcza serię UT w nowych, bardziej stabilnych torach, pod skrzydłami bardziej pewnego wydawcy jakim jest Midway, znowu pozostaje nam... czekać ;)

Charon
Komentarze (90)

UT3 Patch 5
Unreal Tournament 3 BetaDemo
2k4 Patch 3369
2k4 lnx Patch 3369
2k3 patch 2225
UTPG Patch 4.51b
UT Patch 4.36
Strona zoptymalizowana dla IE w rozdzielczości 800x600 lub wyższej
ˆ2000-2012 by unreal.pl Team
Wszelkie prawa zastrzeżone.