[BunnyTrack] [Turniej Unreal] [Biblia UT] [Unreal Zone]  [BEST] [Community Bonuspack] [CUED] [Emperor's Soldiers] [Gangsters] [High Quality] [Liga UT] [Scena] [rA] [Terrible Team] [The Chosen One]

Informacje

Newsy
Archiwum Newsów
Forum
IRC Chat
FAQ
Serwery
Klany
Linki
Redakcja
Reklama/Bannery

Teksty

Wysyłamy PM w HLC
Recenzja UT3
by Tom

Reprezentacja
I Zlot 2k3
Przyspiesz UT i 2k3
Q3A vs UT
Tactical Ops 2.0
Infiltration
Domowa sieć LAN
Zmiany w plikach ini
UT Tweak
UT Admin
UT Serwer
Skin Tutorial
Unreal 2 Alpha
ServerSide Bug
LP Okoniny 2k2

Wywiady

Ciocia Krysia
[SoF]Doom
eXpL@S!V_;P
[DFP]CarMac
Immortal
Banita[BB]
yavor|sYs
Iapa|rA
GitzZz
ck_Yan3k
Andro|rA
Youzack
Pajda
SzakaL

Tournament

SinglePlayer
Multiplayer
Bronie
Przedmioty
Cheaty
Boty
HUD
Tryby Gry
DM 1 on 1
Opcje
Galeria
Konsola
Mody
Mutatory
Programy
Mapy
Voice Packi
Modele i Skiny
Inne

Tournament 2003

Bronie
Przedmioty i ruchy
Konsola i Aliasy
Patche i dodatki
Mutatory
Mody
Modele
Mapy i MapPacki
Voice/Ann'cer/Music
Programy
Demo Download
Dema Graczy
Screeny
Filmy
Inne
Archiwum plików

Tournament 2004

Bronie
Pojazdy
Tryby Gry
Demo Download
Mutatory
Mody
Modele
Mapy i MapPacki
Voice Packi
Patche
Programy
Inne

Tournament 3

UT 2007 Info
UT 3 Info
UT 3 FAQ
Mutatory
Mody
Mapy
Patche
Demo Download
Trailery
Inne

Unreal 2

Recenzja
Screeny
Bronie
Demo Download
XMP
Mapy i MapPacki
Mission Packi
Muty XMP
Mody
Patche
FAQ
Tapety
Filmy
Winamp

Championship

Co to jest?
Screeny
Tapety
Filmy

Unreal Engine 3

Filmy
Gears of War
Partnerzy


Słów kilka o UT99.org...10:29 @ 03/02/2022  

UT99.org, jedno z najbardziej aktywnych zagranicznych for poświęconych pierwszemu UT, nie po raz pierwszy pozytywnie nas zaskoczyło napływem nowych map do kochanego klasyka. Na przestrzeni ostatnich lat miał miejsce szereg konkursów, które zaowocowały wysypem naprawdę świetnego mappażu, a ponadto ukazało się sporo innej zawartości, o której warto wspomnieć. Rozdzielę to podsumowanie na kilka niusów / miniartykułów, bo naprawdę się podziało.

Dzisiejszy nius będzie właśnie poświęcony konkursom. Najstarszy, jaki udało mi się ustalić, miał miejsce w 2012, na święta, i w rezultacie tego konkursu otrzymaliśmy 12 wysokiej jakości map takich autorów jak FraGnBraG, GEx (obecnie UnrealGecko), papercoffee czy Swanky. Całość jest do pobrania w dwóch woluminach, zarchiwizowana na InternetArchive, na starej wersji bloga Dr. Flaya.

Kolejny konkurs miał miejsce rok później, a jego głównym wymogiem było tempo wykonania dzieła - mapperzy mieli zaledwie 48 godzin na wykonanie od zera całej mapy. Tym razem map było o połowę mniej. Całość do pobrania z UnrealArchive.org - nowego, znakomitego serwisu, o którym później. Autorzy nowej zawartości to GenMoKai, Feralidragon, Memsys i DeathoX 8.

W roku 2014, mapperzy musieli zacisnąć pasa w inny sposób - pliki .unr nie mogły przekroczyć 512 kb. Tym razem, kreatywność dopisała znacznie bardziej w kwestii ilości prac, bowiem zestaw zawiera ich ponad 40. Po raz kolejny pojawiły się prace FraGnBraG i innych stałych bywalców.

W 2015 miał miejsce kolejny twist. Należało skupić się przede wszystkim na opracowaniu atrakcyjnego podłoża. Terrain Mapping Contest Pack zawierał jednak bardzo niewiele prac. Tylko cztery, autorstwa Gustavo, PrinceFunky, Swanky i KingJosh.

Kolejny rok przyniósł kolejną zmianę. Tym razem mapy miały w całości mieścić się w wymiarach 3072 jednostek miary UnrealEd (we wszystkich trzech wymiarach). Efekt? 16 prac.

Dla odmiany w 2017 postawiono na... chaos. Dosłownie i w przenośni, albowiem zalecane było użycie dekoracji i estetyki z moda ChaosUT, ale bez korzystania z broni moda. Efekt również robi wrażenie.

W 2018 miał miejsce kolejny konkurs, "Awesome Mapping Contest". Tutaj zasad było niewiele, tylko tyle, że rozmiar mapy należało ograniczyć do 75 MB, załączyć konkursową odznakę, dodać obsługę botów... itd. Grunt, byle mapa była świetna... i trzeba przyznać, że mapperzy dopisali po raz kolejny.

Z kolei w 2019 miał miejsce specjalny konkurs na dwudziestą rocznicę UT. Po raz kolejny nie było żadnych szczególnych zasad (jak dojdziemy do 2021 roku, zrozumiecie moje zdziwienie), tyle tylko, żeby była obsługa botów, załączone wszystkie niestandardowe paczki (albo mylevel) i odznaka konkursowa w widocznym miejscu. Paczka konkursowa ukazała się w dwóch wersjach, z mapami bonusowymi i bez. Na liście plików link do pełnej wersji.

Na przełomie 2019 i 2020 trwał kolejny konkurs, tym razem organizowany nie przez serwis UT99.org, ale przez jednego ze stałych bywalców. EvilGrins, bo o nim mowa, dał się poznać mnogością przeróbek map i skinów, które wydaje do tej pory, nieustannie, a chaos jaki panuje na jego screenshotach jest niepowtarzalny. Nic więc dziwnego, że jego konkurs polegał bardziej na zrobieniu żartu, niż na poważnym maporobieniu... i efekty, cóż, widać. Ten komediowy efekt także znajduje się na liście na końcu tego newsa.

I tak oto dochodzimy do dopiero co minionego roku 2021. Konkurs oficjalnie nie miał zasad. Tylko zdroworozsądkowe rzeczy, z cyklu: prefix, odznaka, obsługa botów i customowa zawartość miała trafić do archiwum z mapą. Z jakiegoś względu ten element "bez zasad (no rules)" był bardzo promowany, a przecież przynajmniej dwukrotnie (nie bardzo mogę ustalić, co było ograniczeniem w 2012) już żadnych ograniczeń nie było. Ta moja prywatna zagwozdka nie ma znaczenia - liczy się efekt, a ten naprawdę robi wrażenie. Po raz drugi archiwum z map packiem zostało podzielone na dwa woluminy i 19 map (no, właściwie 18, bo jedna w dwóch wariantach) trafiło do zestawu.

Ponieważ UnrealArchive.org przewija się na liście pobierania poniżej, sądzę, że warto wspomnieć o tej względnie świeżej inicjatywie Shrimpa. Powołana do istnienia w 2019, strona ta stanowi próbę zebrania i skatalogowania zawartości do Unreal, Unreal II, Unreal Tournament i Unreal Tournament 2004. Być może z czasem rozszerzy się to na przykład także na UT3 i UT4, ale póki co, już na tym etapie, archiwum robi ogromne wrażenie. Można szukać alfabetycznie, pod kątem typu zawartości, obsługiwanego trybu gry, autora, zaś przy mapach mamy listę wymaganych plików, z zaznaczeniem, których w danym archiwum brakuje. Zwłaszcza rodzimych maporobów gorąco zachęcam do nadsyłania swoich starych prac do tego archiwum, zwłaszcza że wiele stron, takich jak unrealed.vel.pl po prostu przestało działać. UnrealArchive nieustannie się rozwija, więc warto wykorzystać tę okazję do przypomnienia graczom, co powstało nad Wisłą.

Pliki:WielkiTygrys

Autor: bruno
Data: 25-02-22 15:36

Skomentuje jako pierwszy ! super :D

Autor: drkilljoy666
Data: 23-04-22 21:39

Mam 41 lat i ciągle tu zaglądam,......

Autor: FazZi85
Data: 23-05-22 18:47

Dawno tutaj nie byłem, a kiedyś często odwiedzałem tą stronę, bardzo dobrze że jeszcze istnieje, no i przeżyła strona nawet nk :D

Autor: Rive
Data: 26-08-22 22:07

Mam 38 lat i dalej tu jestem.Pozdro dla wszystkich.

Autor: Ger
Data: 27-09-22 22:53

Kiedy wywiad z rozbujnikiem?

Użytkownik:
Wpisz tutaj 1874:
Adres E-mail:

Patch 4.69d (win exe)
Patch 4.69d (win zip)
Patch 4.69d (Linux)
UT3 Patch 5
Unreal Tournament 3 BetaDemo
2k4 Patch 3369
2k4 lnx Patch 3369
2k3 patch 2225
UTPG Patch 4.51b
UT Patch 4.362000-2021 by unreal.pl Team

Projekt, grafika, wykonanie: Łukasz "Dark One" Kozioł
© 2000 Site copyrights by Łukasz "Dark One" Kozioł
Wszelkie prawa zastrzeżone.