-=- Unreal Tournament -=- Unreal Tournament 3 -=- UT2004 -=- UT 2003 -=- Unreal 2 -=- Mutatory Mody Patche Dodatki -=-

[BunnyTrack] [Turniej Unreal] [Biblia UT] [Unreal Zone]  [BEST] [Community Bonuspack] [CUED] [Emperor's Soldiers] [Gangsters] [High Quality] [Liga UT] [Scena] [rA] [Terrible Team] [The Chosen One]

Informacje

Newsy
Archiwum Newsów
Forum
IRC Chat
FAQ
Serwery
Klany
Linki
Redakcja
Reklama/Bannery

Teksty

Wysyłamy PM w HLC
Recenzja UT3
by Tom

Reprezentacja
I Zlot 2k3
Przyspiesz UT i 2k3
Q3A vs UT
Tactical Ops 2.0
Infiltration
Domowa sieć LAN
Zmiany w plikach ini
UT Tweak
UT Admin
UT Serwer
Skin Tutorial
Unreal 2 Alpha
ServerSide Bug
LP Okoniny 2k2

Wywiady

Ciocia Krysia
[SoF]Doom
eXpL@S!V_;P
[DFP]CarMac
Immortal
Banita[BB]
yavor|sYs
Iapa|rA
GitzZz
ck_Yan3k
Andro|rA
Youzack
Pajda
SzakaL

Tournament

SinglePlayer
Multiplayer
Bronie
Przedmioty
Cheaty
Boty
HUD
Tryby Gry
DM 1 on 1
Opcje
Galeria
Konsola
Mody
Mutatory
Programy
Mapy
Voice Packi
Modele i Skiny
Inne

Tournament 2003

Bronie
Przedmioty i ruchy
Konsola i Aliasy
Patche i dodatki
Mutatory
Mody
Modele
Mapy i MapPacki
Voice/Ann'cer/Music
Programy
Demo Download
Dema Graczy
Screeny
Filmy
Inne
Archiwum plików

Tournament 2004

Bronie
Pojazdy
Tryby Gry
Demo Download
Mutatory
Mody
Modele
Mapy i MapPacki
Voice Packi
Patche
Programy
Inne

Tournament 3

UT 2007 Info
UT 3 Info
UT 3 FAQ
Mutatory
Mody
Mapy
Patche
Demo Download
Trailery
Inne

Unreal 2

Recenzja
Screeny
Bronie
Demo Download
XMP
Mapy i MapPacki
Mission Packi
Muty XMP
Mody
Patche
FAQ
Tapety
Filmy
Winamp

Championship

Co to jest?
Screeny
Tapety
Filmy

Unreal Engine 3

Filmy
Gears of War
Partnerzy


Polska Reprezentacja TDM Unreal Tournament

Artykuł powstał przy współpracy obecnego kapitana reprezentacji, FWS.

Początki naszej reprezentacji były dosyć banalne. Przez pierwsze Nation Cupy nie mieliśmy reprezentacji. Co prawda trafiały się jakieś samozwańcze akcje, ludzie z zagranicy próbowali wejść do Repki, i potem to kończył osie skandalami w ClanBase.

Potem przyszła jesień 2003. FWS zagląda na stronę CB i jak się okazuje zostało dwa dni do końca zapisów. Wtedy też zmieniły się przepisy wybierania kapitana reprezentacji. Wysyłano zgłoszenia, a CB samo wybierało kapitana. Tak oto FWS został pierwszym kapitanem Reprezentacji Polski UT w TDM. Jak się jednak okazało, Explosiv także chciał wysłać zgłoszenie. Lecz o zgłoszeniu FWS dowiedział się po fakcie. I tak oto rozpoczęła się kariera reprezentacji w CB. Pierwszy mecz 5. NC, kwalifikacyjny, jako ze Polska była nową drużyna w NC. I od razu stanęliśmy na przegranej pozycji. Mecz kwalifikacyjny mieliśmy rozegrać z Austrią, która już wcześniej wygrywała NC. Supervisorzy jednak powiedzieli, ze w drużynie Austrii są nowi ludzie. Wtedy też Polacy nie wiedzieli o TIW, który ograniczał siłę Pulse Guna i Miniguna. Jednak mimo tych różnic miedzy oboma drużynami, Polacy nie przegrali wielką różnicą, po prostu Austria nie okazała się takim mocnym przeciwnikiem, na jakiego się zapowiadała. Przed meczem z Austrią Polska reprezentacja rozegrała mecz sparingowy z reprezentacją Słowenii. Był to czarny koń całego Cupa, jednak Polacy wygrali z nimi gładko. Tak wiec pierwszy sezon Polaków w Nations Cup’ie zakończył się szybko.
 • Skład Reprezentacji Polski
  • FromWitchSide [cl] (mecze ze Słowenia i Austrią)
  • Andro (mecz ze Austrią)
  • Texet (mecz z Austrią)
  • Megoza (mecz z Austrią)
  • Banita (mecz ze Słowenią)
 • Skład Reprezentacji Austrii
  • Sanc
  • Myserio
  • Ck
  • Thorli


Potem czas na 6 sezon, wiosna 2004. I od razu trafiamy na Niemców. Mecz przegraliśmy, chociaż niewiele brakowało, ale to był pierwszy prawdziwy mecz w NC. Następny był mecz z Portugalią. Tutaj problemem był Server, Portugalia wymusiła na nas grę na angielskim serwerze, gdzie mieliśmy wysokie pingi i lagi. Kolejnym utrudnieniem był problem z zebraniem składu na mecz. Dlatego przez 3 mapy grali na zmianę:
 • FromWitchSide
 • J0k3r
 • Megoza
 • Kisiel
 • Zyz
 • Andro
 • Banita
Jednak po trudach dwóch pierwszych map udało się gładko wygrać Liandri i z wynikiem 2:1 awansować dalej. Kolejnym przeciwnikiem była Szwajcaria. Niestety zbliżał się długie weekend majowy, wiec FWS poprosił J0k3raby dopilnował wszystkiego. Także Kisiel miał mieć oko na wszystko. Jak się później okazało, było to dobre posuniecie bo J0k3r z nieznanych przyczyn pojawił się dopiero po meczu. Mimo wszystko, nasza reprezentacja była gotowa, lecz nie musieli grać, gdyż Szwajcaria oddała walkowera. Dzięki temu wyszli z grupy, na drugim miejscu, za Niemcami. Jednak w playoff’ach od razu trafili na Holandię. Holandia była jednym z faworytów, wcześniej wygrywała Nations Cup. Nasza reprezentacja rozpoczęła treningi z takimi klanami jak ss.gl czy retro. Podczas tych sparów padła decyzja, ze zagra Benny(obecnie gracz reprezentacji CTFnw). Także na stałe w reprezentacji zadomowił się soul. Więc od tej pory podstawowy skład wyglądał tak:
 • Heret
 • Andro
 • Benny
 • Soul
I jak się okazało był to strzał w dziesiątkę. Mimo iż przekonani że przegrają z Holandią, chcieli pokazać to co potrafią. I pokazali pazur. Polacy wygrywają z Holandią 3:0. I od tej wygranej zaczęła się burza. W stronę polskiej reprezentacji zostało skierowane oskarżenie o cheaty. Przecież niemożliwe jest to ze szaraczki Polacy wygrali z takimi sławami jak Holendrzy. Kolejny mecz, to półfinał z Austrią. Tutaj Polacy chcieli się odegrać, bo wiedzieli ze mogą to zrobić. Tutaj powstał problem serwerów. Polacy zaproponowali holenderski i niemiecki serwer, zaś Austriacy dwa swoje. W wyniku tego, powstał kolejny problem. Podczas testowania, na jeden serwerów nie mógł wejść Heret. Wiec FWS wszedł na serwer poinformować o tym admina, ten jednak stwierdził że, Heret nie brał w ogóle udziału w testowaniu. Dlatego FWS musiał grac pierwszą mapę za niego. Pierwsza mapa na serwerze niemieckim to Pressure. Z początku wszystko wyglądało dobrze, Polacy mieli prowadzenie. Jednak pod koniec coś się zepsuło. Stracili komorę z paskiem. Mieli wybór, albo zaatakować razem, albo zostać na armorze. To jednak był błąd. Mysteryio ich trochę pospamował flakiem i ostatecznie przegrali pierwsza mapę. Po kłótni na drugą mapę wszedł Heret. Druga mapa na serwerze holenderskim to Liandri. Tutaj objawieniem byli Benny i SOuL. Benny idealnie potrafił samemu utrzymać pasek, zaś SOuL ratował reprezentacje z trudnych sytuacji. Były momenty że Austriacy zabijali trzech polskich graczy pod rząd, i od tego momentu mogli ich atakować na respawnach. Wtedy działał SOuL, który swoimi standami zdejmował 3-4 graczy austriackich co pozwalało się Polakom wyrwać a nawet zacząć zdobywać fragi. Mapa zakończyła się wynikiem 200:80 dla Polski, a wszystko obrazuje cytat Hereta: „rzeźnia”. Potem był Mojo][. Tutaj Polacy pokazali że są naprawdę dobrzy. Po dwóch minutach gry przy wyniku 27:2 dla Polski, padł im serwer TS. Postanowili grać bez TS i mimo to pokazali, że są dobrą drużyną. Potem przenosiny na serwer niemiecki. Ghotic, tutaj Austriacy przedstawili ciekawą strategię, zajęli Armor i ze snajperki karali Polaków niemiłosiernie. No i tutaj, podobnie jak na pierwszej mapie, niewielka przegrana Polaków. Przyszedł czas na mapę decydującą. Wybór padł na Tempest. Tutaj było ostro. Frag za frag. Obydwie drużyny się nie oszczędzały. I tutaj Polacy pokazali że są lepsi. Po zaciekłej walce, cały mecz zakończył się <3:2 dla Polski. Po Tym meczu, admin przeprosił, że wymusił takie serwery i odciął się całkiem od podejrzeń Polaków o cheaty. No i przyszedł czas na finał z Niemcami. Heret i Andro zagrali naprawdę ładnie, a szczególnie sam koniec Ghotica, kiedy Niemcy odbili Amor, a oni wyszli teleportem i na zmianę spamowali sześciopakami w teleport siedział na apteczkach po obu stronach. Tutaj Polacy odegrali się za fazę grupową i po raz pierwszy zdobyli Puchar.

Sezon 7, jesień 2004 nie była szczególnym okresem w CB. Przez grupę Polacy przeszli szturmem, najpierw pokonując Finów, którzy wygrali cały sezon. Potem przyszedł czas na powracającą drużynę Szwecji, którzy byli typowani do wygranej całego sezonu. Pierwsza mapa obeszła się bez problemów. Druga, Nitro zaczęła się także pozytywnie, jednak w połowie zaczęło kopać graczy z serwera. Jak się potem okazało, był to Bug UT PURE, które kopało graczy kiedy admin wlatywał do pomieszczenie z paskiem. Wiec postanowiono przenieść się na inny Server i tam dokończyć mecz. Szwedzi zaczęli odrabiać straty, ale przewaga polaków była na tyle duża ze wygrali także tą mapę, ustalając wynik na 2:0. Po tej spektakularnej wygranej, rozpoczęła się wojna. Polacy zostali ponownie oskarżeni o używanie chwatów, bo przecież tak mało znana drużyna nie mogła pokonać legendarnych Szwedów. Potem rozpoczęli nie czystą walkę. Przedstawili powycinany i kombinowany log, który miał kopać Polaków za cheat. Jednak był to znany Bug, wiec admini nie zwrócili na to uwagi, jednak w komentarzach na CB Polacy zostali obrzuceni kłamstwami i wyzwiskami. Potem mecz z Włochami, Portugalią i Hiszpanią. Do skutku doszedł tylko mecz z bardzo miłymi Hiszpanami, gdyż Włosi wycofali się z Pucharu a Portugalia oddała mecz walkowerem. Hiszpanie byli co prawda bardzo mili ale nie mieli szans, przede wszystkim z umiejętnościami Polaków, jak i pingami. Później okazało się również że w ich drużynie grał zbanowany gracz. Potem zaczęły się prawdziwe kłopoty. Nie dość ze reprezentacja miała długą przerwę, to jeszcze wynikły problem z Andro i Bennym, gdyż ich klan dostał bana w ctf, a w Cb jest zasada, ze jeśli nie powiedziałeś, to jesteś współwinnym. W tej sprawie nie dało się nic zrobić, gdyż admin który zsanował całe rA, był anglikiem, a z Anglią Polacy mieli właśnie grać. Anglicy przedstawili też swój specyficzny styl gry, nie grając w ogóle Amor. Polacy zanim przestawili się do ich stylu gry stracili zbyt wiele fragów i przegrali cały mecz. Tak więc pozostała im jedynie walka o trzecie miejsce. I tutaj był problem, bo wszyscy byli przygnębienie porażką z Anglią i w kurzeni na rA. A mecz o trzecie miejsce Polacy mieli rozegrać z Niemcami. Po porażce z Anglikami nie wierzyli ze mogą ich pokonać, jednak przed samym meczem, przeanalizowali wszystko i wyszło że mogą to wygrać. Planowany skład na mecz z Niemcami:
 • Heret
 • Zyz
 • Soul
 • Sesion
Jednak ostatnimi czasy reprezentacja nie mogła dogadać się z Zyzem, który nie przyszedł na mecz, a Soul, powiedział ze nie gra i poszedł grac w C&C na lanie( po całym zajściu jednak przeprosił za to). Heret od dłuższego czasu nie grał z reprezentacją, gdyż przeprowadził się na studia do Krakowa. Tak więc skład na mecz z Niemcami wyglądał następująco:
 • FromWitchSide
 • Sesion
 • Megoza
 • Kisiel
 • J0k3r
I tym oto składem przegrali w miarę gładko.

Potem wiosna 2005. Jako iż Polacy zajęli 4. miejsce rozstawiono ich ze zwycięzcą, Finlandią, dolosdowano Słowenię, Holandię i Danię, wiec od początku postawiło nas to w trudnej sytuacji. Pierwszy mecz ze Słowenią, rozegrany był eksperymentalnym składem:
 • Netz
 • Yanek
 • Glonu
 • Sesion
 • Soul
 • Kisiel
 • J0k3r
 • Svenio
Jednak nowi gracze nie potrafili zgrać się z Sesionem i Soulem. Pierwszy Mecz ze Słowenią był problematyczny. W TSPA mieli jakąś awarię i Polacy mieli wysokie pingi, najgorzej miał Ksiel (150 pod F1). W trakcie meczu także u Sesiona nasiliły się problemy z myszką, Wiec na drugiej mapie, Turbinie, zmienił go J0k3r. Przez ten czas Sesion majstrował cos przy myszce. Jednak już nie wrócił do gry. Ten mecz Polacy przegrali 3:1, lecz na początku meczu jednego ze Słoweńców zabezpieczenia kopnęły za tweak. Polacy mieli nie miłe wspomnienia z Cup’a CT, z którego odeszli więc rozpętali burzę czego Słoweniec nie został zbanowany. I takim oto sposobem, wygraliśmy mecz ze Słowenia, Pozostałe mecze z Danią i Holandią przeszły gładko i od razu Polacy awansowali do półfinałów w których ponownie trafili na Anglików. Obawiali się tego meczu, jednak okazało się że Andro może już grać. Wygrali gładko i czekali na wynik drugiego półfinału, miedzy Finlandią i Niemcami. A tak wyglądał skład Polaków na meczu z Anglią:
 • Andro
 • Sesion
 • Soul
 • Svenio
No i w niedziele Finlandia pokonała Niemców, tak więc Polacy mieli tydzień na rozegranie finału. Jako że FWS i Svenie wyjeżdżali, chcieli rozegrać mecz na tygodniu. Finowie nie zgodzili się i powiedzieli, albo Poniedziałek albo weekend. Wiec FWS zaczął szybko kompletować skład. Supervisorzy zdziwili się że tak szybko zostanie rozegrany finał i nie zdążą go rozreklamować. Sesion i Soul odnaleźli się szybko, zaraz za nimi odnalazł się Svenie. Największy problem był z Andro, który był na jakiejś imprezie. Wiec FWS dzwoni do Andro i mówi mu jaka jest sytuacja z Finałem. Andro obiecał że się zjawi. Ale nie zjawiał się. FWS ponownie dzwoni do Andro i dopytuje się gdzie jest impreza. Potem dzwoni do J0k3ra aby poszedł po Andro. Przyprowadził go do siebie na godzinę przed meczem. Zawsze pół godziny przed meczem na iIRC’u jest spotkanie, gdzie maja być wszyscy. Polacy rozpoczęli tam grę na zwłokę, aby Andro wyspał się jak najdłużej. No i udało się, wszedł na sam mecz. Zaczęli ładnie, Liandri rozegrali bardzo ładnie, Soul co prawda narzekał na swoją pozycję, ale mapa była wygrana. Andro ładnie radził sobie na flaku, Svenie pięknie działa na Ampie ze snajperką. Druga, Turbina poszła tez ładnie, bez większych oporów, a trzecia Mojo][ bo lekkiej zmianie pozycji poszła wręcz idealnie, co dało Polakom zwycięstwo 3:0. Tak oto Polacy po raz drugi zostali mistrzami.

Tegoroczny sezon zaczął się bardzo ładnie, pewne zwycięstwo nad Norwegią daje szanse na pozytywne rozwiązanie pozostałych meczy.

Patch 4.69b (win exe)
Patch 4.69b (win zip)
Patch 4.69b (Linux)
Patch 4.69a (win exe)
Patch 4.69a (win zip)
Patch 4.69a (Linux)
UT3 Patch 5
Unreal Tournament 3 BetaDemo
2k4 Patch 3369
2k4 lnx Patch 3369
2k3 patch 2225
UTPG Patch 4.51b
UT Patch 4.362000-2021 by unreal.pl Team

Projekt, grafika, wykonanie: Łukasz "Dark One" Kozioł
© 2000 Site copyrights by Łukasz "Dark One" Kozioł
Wszelkie prawa zastrzeżone.