-=- Unreal Tournament -=- Unreal Tournament 3 -=- UT2004 -=- UT 2003 -=- Unreal 2 -=- Mutatory Mody Patche Dodatki -=-

[BunnyTrack] [Turniej Unreal] [Biblia UT] [Unreal Zone]  [BEST] [Community Bonuspack] [CUED] [Emperor's Soldiers] [Gangsters] [High Quality] [Liga UT] [Scena] [rA] [Terrible Team] [The Chosen One]

Informacje

Newsy
Archiwum Newsów
Forum
IRC Chat
FAQ
Serwery
Klany
Linki
Redakcja
Reklama/Bannery

Teksty

Wysyłamy PM w HLC
Recenzja UT3
by Tom

Reprezentacja
I Zlot 2k3
Przyspiesz UT i 2k3
Q3A vs UT
Tactical Ops 2.0
Infiltration
Domowa sieć LAN
Zmiany w plikach ini
UT Tweak
UT Admin
UT Serwer
Skin Tutorial
Unreal 2 Alpha
ServerSide Bug
LP Okoniny 2k2

Wywiady

Ciocia Krysia
[SoF]Doom
eXpL@S!V_;P
[DFP]CarMac
Immortal
Banita[BB]
yavor|sYs
Iapa|rA
GitzZz
ck_Yan3k
Andro|rA
Youzack
Pajda
SzakaL

Tournament

SinglePlayer
Multiplayer
Bronie
Przedmioty
Cheaty
Boty
HUD
Tryby Gry
DM 1 on 1
Opcje
Galeria
Konsola
Mody
Mutatory
Programy
Mapy
Voice Packi
Modele i Skiny
Inne

Tournament 2003

Bronie
Przedmioty i ruchy
Konsola i Aliasy
Patche i dodatki
Mutatory
Mody
Modele
Mapy i MapPacki
Voice/Ann'cer/Music
Programy
Demo Download
Dema Graczy
Screeny
Filmy
Inne
Archiwum plików

Tournament 2004

Bronie
Pojazdy
Tryby Gry
Demo Download
Mutatory
Mody
Modele
Mapy i MapPacki
Voice Packi
Patche
Programy
Inne

Tournament 3

UT 2007 Info
UT 3 Info
UT 3 FAQ
Mutatory
Mody
Mapy
Patche
Demo Download
Trailery
Inne

Unreal 2

Recenzja
Screeny
Bronie
Demo Download
XMP
Mapy i MapPacki
Mission Packi
Muty XMP
Mody
Patche
FAQ
Tapety
Filmy
Winamp

Championship

Co to jest?
Screeny
Tapety
Filmy

Unreal Engine 3

Filmy
Gears of War
Partnerzy


UT Serwer

Ten artykuł poświęcony jest dla ludzi, którzy chcieliby postawić dobry dedykowany serwer, do tego potrzebna będzie maszyna powyżej 300MHZ i dosyć dobre łącze. Nieponoszę żadnej odpowiedzialności jeśli twój komputer bądź jakaś część komputera stanie się nie do użytku ale jeśli będziesz wszystko robił według tego artykułu nic się nie stanie.

1. Musisz skonfigurować swój komputer, żeby można na nim spokojnie postawić serwer. Napoczątek musisz ustawić swój komputer jako serwer sieciowy, żeby to zrobić musisz wejść we "właściwości" "Mojego komputera", tam wejść do zakładki wydajność i tam jest przycisk "system plików". Musisz w zakładce Dysk twardy zmienić role komputera na "serwer sieciowy". Komputer zapyta się o restart ale przed tym musisz jeszcze ustawić pamięć wirtualną do 256 max/min ( w zakładce wydajność ), po tym jak zrobisz wyżej wymienione czynności możesz spokojnie zrestartować komputer a później zdefragmentować dysk twardy.

2. Musisz mieć pewność że posiadasz najnowszą wersję UT, jeśli nie możesz ją ściągnąć z serwisu unreal.pl, w tej chwili najnowszy Patch to 436.

Przed startem swojego serwera musisz się upewnić jaką szybkość wysyłania danych ma twoje łącze ( Upload ). Ja na swojej kablówce mam 128kb/s to nie za dużo, gdy już będziesz wiedział to możesz nastawić Limit graczy na serwerze, ponieważ gdy wejdzie za dużo osób może się zrobić jedna wielka lagownia. Na moim łączu ustawiłem limit na 5 graczy oraz dla 1 spectatora, zalecam tą opcje dla osób o tym samym łączu, dla ludzi którzy mają wolniejsze łącze zalecam odpowiednio zmniejszyć liczbę graczy.
Pamiętaj że nikt nie będzie chciał grać na zalagowanym serwerze. Jeśli jesteś szczęściarzem i posiadasz lepsze łącze to możesz odpowiednio się zabawić. hehehe ;)

Teraz jush możesz odpalić swojego UT. Pierwszą rzeczą jaką powinieneś zrobić to ustawić wszystko na jak najmniejszy poziom oraz wyłączyć wszystko co się da, ponieważ to będzie komp na serwer nie do grania, dzięki temu twój procesor będzie mniej obciążony. Jeśli chcesz ustawić jeszcze parę innych opcji zajrzyj na mój tekst "UT Tweak". Kiedy już nastawisz wszystkie opcje na najniższy poziom bądź wyłączone musisz udać się do Zaawansowanych Opcji "Avenced Options", żeby się do nich dostać wystarczy że w konsoli wpiszesz słowo "preferences" i naciśniesz ENTER.

Teraz jesteś już w Zaawansowanych Opcjach, najpierw musisz ustawić Engine. Musisz ustawić "CacheSizeMegs" na 3/4 objętości twojego Ram-u np. jeśli masz 128mb Ram to ustaw "96. Ta opcja jest bardzo ważna dla HDD.

Teraz wejdź do "Networking" a później do "TCP/IP Network play".

AllowDownloads = True - Jeśli na serwerze posiadasz jakieś nowe mapki voicepaki albo modele lub skiny to dźwięki tej opcji ludzie zamiast lagować serwer będą mogli poprostu ściągnąć dany dodatek z serwera.

ConnectionTime = 15.000000 - Zostaw tą opcję jako standardową.

InitialConnectTime = 500.000000 - Zostaw ta opcję jako standardową.

LanServerMax = 30 - Tą opcję będziesz potrzebował zmniejszyć jeśli zamierzasz grać na serwerze ze swojego drugiego kompa u mnie jest to 20.

MaxClientRate = ???? - Ta opcja jest bardzo ważna, musisz wiedzieć jaka jest prędkość wysyłania twojego łącza u mnie na 128kb/s mam nastawione na 5500, standardowo jest 20000 ale będziesz musiał to zmniejszyć jeśli posiadasz coś gorszego niż T1.

MaxDownloadSize = 0 0 jest standardowe ale dzięki tej opcji będziesz mógł ustawić wielkość plików, które mogą być ściągane z twojego serwera. 0 oznacza wszystkie pliki a 100000 mniejsza, takie jak skiny. Jeszcze jedna rzecz, którą powinieneś pamiętać - ustawienie maxymalnej liczby graczy nie może powstrzymać ludzi od ściągania plików np. Jeśli na serwie jest już max graczy to ktoś się może połączyć i ściągać plik i dzięki temu gościowi może być mała lagownia.......

Resztę opcji zostaw jako standardowe, wyłącz okno z Zaawansowanymi opcjami i wróć do gry.

Teraz musisz ustawić parę informacji o swoim serwerze, wejdź do "Start New Multiplayer Game" i tam możesz nastawić wszystkie istotne rzeczy.

Na początku ustaw "Match" czyli tryb gry, mapa, rotacja map, Mutator i automatyczna zmiana map.

Później są "Rules" czyli zasady jakie będą obowiązywać na twoim serwerze.

Teraz są "Settings" tutaj możesz nastawić jak szybka będzie gra czy zezwalasz na użycie Transa, włączenie Instant Rocketa itd.

Następne są "Bots" jak sama nazwa wskazuje do gry można dorzucić parę botów ( komputerowych przeciwników ) o różnych poziomach trudności. Dźwięki opcji "Configure" możesz nastawić styl gry każdego bota i na końcu "Random Order", które umożliwia dodawanie losowych botów do każdej mapy.

Zakładka "Server" jest dla innych graczy którzy później będą chcieli odnaleźć twój serwer w internecie. Możesz tam napisać nazwe serwera twój E-mail, Message of The Day. Możesz też zaznaczyć Advertise serwer, który służy do tego żeby każdy gracz wiedział czy twój serwer jest akurat włączony czy też nie. 

To narazie wszystko jeśli chcesz być dobrym adminem powinieneś przeczytać artykuł pt. " UT Admin", zamieszczony na serwisie unreal.pl.

Życzę miłej zabawy i GooD LucK.

Autor: gargoyle


Patch 4.69d (win exe)
Patch 4.69d (win zip)
Patch 4.69d (Linux)
UT3 Patch 5
Unreal Tournament 3 BetaDemo
2k4 Patch 3369
2k4 lnx Patch 3369
2k3 patch 2225
UTPG Patch 4.51b
UT Patch 4.362000-2021 by unreal.pl Team

Projekt, grafika, wykonanie: Łukasz "Dark One" Kozioł
© 2000 Site copyrights by Łukasz "Dark One" Kozioł
Wszelkie prawa zastrzeżone.