-=- Unreal Tournament -=- Unreal Tournament 3 -=- UT2004 -=- UT 2003 -=- Unreal 2 -=- Mutatory Mody Patche Dodatki -=-

[BunnyTrack] [Turniej Unreal] [Biblia UT] [Unreal Zone]  [BEST] [Community Bonuspack] [CUED] [Emperor's Soldiers] [Gangsters] [High Quality] [Liga UT] [Scena] [rA] [Terrible Team] [The Chosen One]

Informacje

Newsy
Archiwum Newsów
Forum
IRC Chat
FAQ
Serwery
Klany
Linki
Redakcja
Reklama/Bannery

Teksty

Wysyłamy PM w HLC
Recenzja UT3
by Tom

Reprezentacja
I Zlot 2k3
Przyspiesz UT i 2k3
Q3A vs UT
Tactical Ops 2.0
Infiltration
Domowa sieć LAN
Zmiany w plikach ini
UT Tweak
UT Admin
UT Serwer
Skin Tutorial
Unreal 2 Alpha
ServerSide Bug
LP Okoniny 2k2

Wywiady

Ciocia Krysia
[SoF]Doom
eXpL@S!V_;P
[DFP]CarMac
Immortal
Banita[BB]
yavor|sYs
Iapa|rA
GitzZz
ck_Yan3k
Andro|rA
Youzack
Pajda
SzakaL

Tournament

SinglePlayer
Multiplayer
Bronie
Przedmioty
Cheaty
Boty
HUD
Tryby Gry
DM 1 on 1
Opcje
Galeria
Konsola
Mody
Mutatory
Programy
Mapy
Voice Packi
Modele i Skiny
Inne

Tournament 2003

Bronie
Przedmioty i ruchy
Konsola i Aliasy
Patche i dodatki
Mutatory
Mody
Modele
Mapy i MapPacki
Voice/Ann'cer/Music
Programy
Demo Download
Dema Graczy
Screeny
Filmy
Inne
Archiwum plików

Tournament 2004

Bronie
Pojazdy
Tryby Gry
Demo Download
Mutatory
Mody
Modele
Mapy i MapPacki
Voice Packi
Patche
Programy
Inne

Tournament 3

UT 2007 Info
UT 3 Info
UT 3 FAQ
Mutatory
Mody
Mapy
Patche
Demo Download
Trailery
Inne

Unreal 2

Recenzja
Screeny
Bronie
Demo Download
XMP
Mapy i MapPacki
Mission Packi
Muty XMP
Mody
Patche
FAQ
Tapety
Filmy
Winamp

Championship

Co to jest?
Screeny
Tapety
Filmy

Unreal Engine 3

Filmy
Gears of War
Partnerzy


de_Ciocia Krysia

Cześć na początek powiedz nam kim jesteś co robisz itd.
Mam 30 lat. Moje wykształcenie można nazwać prawno-ekonomicznym bo ukończyłem Wydział Prawa i SGH (podyplomowo). Mam tez żonę i córeczkę. Pracuję jako Główny Księgowy, w tym w ramach własnej działalności gospodarczej.

Skąd pomysł na xywe "Ciocia Krysia"?
Pomysł wziął sie czasów, gdy na modemie grałem w Q2. W na publicznych serwerach było dużo dziwnych ksywek. Długo myślałem, żeby wymyśleć coś zarazem charakterystycznego, oryginalnego i zabawnego. WSzystkie ksywy "mordercze" były i są nadal nudne i powszechne. Stąd pomysł na coś swojskiego. Każdy ma przecież jakąś ciocię i gdy widzi napis, że zabiła go jakaś cioteczka to może być zabawne. Niemniej głównie ważne jest dla mnie to, że ksywa jest bardzo charakterystyczna i łarwo ją zapamiętać.

Powiedz nam od kiedy grasz i dlaczego zacząłaś grać w Unreal Tournamenta ?
Gram w zasadzie od początku czyli od dema UT w pierwszej wersji (jeszcze z logo 3DFX), tj. gdzieś od grudnia 1999 roku. Wcześniej grałem w Q2. UT bardzo mi przypdło do gustu. Z różnych powodów z głównych na myśl przychodzi mi ogromny wybór broni - daje to bardzo duże możliwości taktyczne. Na pewno grafika UT bardziej mi się podoba niż Q3 i innych FPP. Ujął mnie translokator, który rozgrywkę czyni jeszcze ciekawszą i nieprzewidywalną, no i powerupsy są w UT dobrze dobrane. Naq koniec trzeba powiedzieć, że pakiet map podstawowych do UT należy do dzieł sztuki. Uważam, że poza może DM Zeto mapy do DM są naprawdę cool.

Na jakim komputerze grasz w UT?
Obecnie od 2 tygodni: Athlon 1200 (266 FSB), ECS K7VZA na Via KT 133A, 196 Mb Ram PC-133, 3DFX V3 3500 TV, DVD, SB Live! Value, CTX 17 cali i zawsze gram w UT słuchawkach.

Jakie jest twoje łącze z internetem ?
Od sierpnia 2000 z SDI. Wcześniej różne modemy sprzętowe.

Należysz do jakiegoś klanu ( jeśli tak do jakiego )?
Oczywiście. Na początku przygody z UT grałem w Klanie FB (pozrowienia dla FB Witkacego), a po jego rozwiązaniu zdecydowałem się grać w Desperados. W Desperados bardzo polubiłem takich ludzi jak de_Cortez, de_Speedy Killer czy de_Prosecutor i dlatego wybrałem Desperadosa. Z później przyjętych graczy zaprzyjaźniłem się z de_Kurczakiem czy de_Zohnfeldem.

Jak często grasz w UT?
No bardzo często. W zasadzie na 3 dni grywam zwykle 2. Czyli jak tylko jestem wieczorem w domu to po 24.00 można mnie spotkać bardzo często. Wcześniej bardzo rzadko bo warunki są zbyt kiepskie.

Dlaczego akurat UT a nie inna gra fpp np. Q2??
Po prostu uważam, że inne FPP są po prpsotu słabsze. Mi UT w pełni odpowiada. Choć ograniczanie jego bogactwa np: poprzez wyłaczanie transa czy ładowania uważam, że czyni rogrywkę zbyt sportową, a przecież chodzi o to, żeby sie fajnie pobawić. Mi nie przeszkadza w zasadzie żadne ustawienie choć wolę full wypas czyli wszystko łacznie z redem włączone. Taki wolna amerykanka i totalna wojna.

Jaka jest twoja ulubiona broń i dlaczego?
Na pewno najwiecej fragów zdobywam z rocketa i to zwykle bez ładowania. Do rakietnicy mam sentyment z Q2. Ale lubię też minigun i snajperkę (eeeh te Headshoty). Natomiast bardzo nie lubię shocka, a raczej combo. Mi Combo kojarzy się z grami tupu Might and Magic, a nie FPP. Zbyt sztuczna jest, a mocą pzrewyższa chyba 5 rakiet, a już na pewno zasięgiem. Poza tym gdy gram lubie rozsiewać sporo granatów - a nuż się coś złowi - hehe.

Jaka jest twoja ulubiona mapa i dlaczego?
Mam jest wiele bardzo ciekawych. Osobiście preferuję DM na Phobosie, Curse, Stalwarcie, Turbine i ewentualnie Liandrii. Na DEcka nie mogę patrzeć że tak powiem z przejedzenia !

Jaki jest twoj ulubiony model i dlaczego?
Od zawsze Female - War MAchine z twarzą oczywiście Fury. No ciotka musi grać jako kobieta, a poza tym myślę, że na wiekszości map poza deckiem czy Zeto jest to model namniej widoczny, a wiec skuteczny.

Czy uważasz sie za słabego czy dobrego gracza i jakie są twoje mocne i słabe strony?
Myśle, że jestem dobrym graczem. Ale głównie w trybie DM. Nigdy nie grałem dużo w 1/1 czy domination. Lubię za to pogrywać w CTF i na mapach bliskich DM jak Niven jestem bardzo groźny. Ale na typowo CTFowych mapach no to jest już pole do popisu dla speców jak na przykład Res Cony czy chlopaki z Best. Kiedyś nasz klan miał bardzo dobry CTF, ale dziś za sprawą mnie czy Prosecutora specjalizujemy sie w TDM i DM.

Czy brales wczesniej udzial w jakis turniejach i jak sobie na nich radziles ?
Nie brałe. Zawsze gram z domu dla przyjemności. Jestem bardzo przyzwyczajony do swojego pokoju i sprzętu. W zmienionych warunkach potzrebuję kilku godzin na przyzwyczajenie się. Zresztą w cafejach raczej nie można przy kompie popalać i pić piwka - nie ? A co to wtedy za przyjemność ?!

Co myślisz o polskim Świecie UT ?
Ano myślę, że nie jest zbyt ciekawy. Niestety UT w Polsce nie rozwineło się tak jakbym sobie tego życzył. Na serwach jest zbyt dużo chamstawa i marudzenia typu nie ładuj, nie transuj, nie używaj flacka. W zasadzie dla wielu to tylko muchobój zwany Enforcerem nie jest lamerska bronią. Nie lubię tego bo każdy kto wchodzi na serw powinien grać wg ustawień jakie ustawił admin i nie gadać tylko grać. A tu w kółko płacze ktoś, że to czy tamto mu się nie podoba. Dla wielbicieli Enforcera jest przeciez tyle modów jak Strike Force czy Infiltration. ALe jest w świecie UT sporo ciekawych ludzi. Wielu z nich jest w De. Ciekawą postacią jest Yavor z sYs czy Bano z SS - to świetni garcze i ciekawi, fajni ludzie. W sumie wśród garczy są silne kontrasty. Ale najbardziej denerwuje mnie nieustanne granie pod zmienionymi ksywkami. To bez sensu. Zabija to UT. W kółko grają jakieś +, @@++@@ i ine ciekawe ksywy w tym wulgarne. Ja tez czasem ksywę zmieniam, ale naprawdę bardzo rzadko i chyba dlatego jestem b. znany...

Powiedz cos o UT czy chciałbyś coś w nim zmienić ?
To bardzo trudne pytanie. Myślę, że zmiany wymaga jedynie kod sieciowy na efektywniejszy i blokujący zabawki typu Aimboty ! Ciekawe, że też popularny Counter Strike jest pod tym wzgledem chyba lepszy. Myślę, że ping i chiterstwo to dwie główne słabości UT i dlatego w Polsce UT jest stosunkowo słabe. Podczas gdy na świecie ma się całkiem dobrze. Poza tym warto byłoby, żeby UT miał w standardzie tryb 1/1 bo to ucięłbo dyskusje typu czy z paskiem czy nie itd ...

Jakie są twoje plany na przyszłośc ?
Myślę, że poczekamy na UT 2 jakkolwiek będzie się nazywać. Kupię wtedy GeForce 5 bo póki co to do UT 3DFX rulez, a NVidia Sux. Myślę, że nieco mniej, ale jeszcze wiele lat będę sobie pogrywał w FPP. Sądzę, też że Desperados przetrwa kilka lat i będzie znakiem dobrej jakości, kultury i przyjaznego podejścia do innych graczy.
Jakich wskazówek udzielilbys mlodym, niedoswiadczonym graczom ?
Myślę, że powinni czerpać z gry przyjemność. Nie przejmować się marudzeniem i jedynynie słusznymi teoriami, że flack jest dobry albo zły, a combo cacy lub be. Grunt to dobrze się bawić. A umiejętności same przyjdą z czasem. Poza tym rady muszą zależeć od trybu gry bo inaczej gra się w LMS, a inaczej w DM czy CTF. Na pewno tzreba dopracować do perfekcji układ klawiszy. Zbindować best weapon i przynajmniej 2/3 ulubione bronie. Niestety do sukcesów niezbędne jest opanowanie Combo - bo to najbrutalniejsza i najsilniejsza broń. Poza tym snip wymaga szlifowania. Generalnie bawić się i myśleć, kombinować, zmieniać, trochę przykampić, zaczaić się, przewidzieć ruchy innego gracza to sedno sprawy. Ja tak przynajmniej gram i to lubię.

Grasz w inne rodzaje gier (może jakaś wyścigówka czy RTS?) ?
Nie. Poza tym na kompie tylko pracuję.

Jak oceniasz strone www.unreal.pl ???
Myśle, że zapowiada sie obiecująco. Póki co niektóre działy wymagają uzupełnienia na czele z listą serwerów i plikownią .... Ale jest dobrze i wygląda, że bedzie jeszcze lepiej.

Dziekuje za wywiad i życzę dużo fragów

Wywiad przeprowadzony dnia 16.07.2001Patch 4.69b (win exe)
Patch 4.69b (win zip)
Patch 4.69b (Linux)
Patch 4.69a (win exe)
Patch 4.69a (win zip)
Patch 4.69a (Linux)
UT3 Patch 5
Unreal Tournament 3 BetaDemo
2k4 Patch 3369
2k4 lnx Patch 3369
2k3 patch 2225
UTPG Patch 4.51b
UT Patch 4.362000-2021 by unreal.pl Team

Projekt, grafika, wykonanie: Łukasz "Dark One" Kozioł
© 2000 Site copyrights by Łukasz "Dark One" Kozioł
Wszelkie prawa zastrzeżone.