-=- Unreal Tournament -=- Unreal Tournament 3 -=- UT2004 -=- UT 2003 -=- Unreal 2 -=- Mutatory Mody Patche Dodatki -=-

[BunnyTrack] [Turniej Unreal] [Biblia UT] [Unreal Zone]  [BEST] [Community Bonuspack] [CUED] [Emperor's Soldiers] [Gangsters] [High Quality] [Liga UT] [Scena] [rA] [Terrible Team] [The Chosen One]

Informacje

Newsy
Archiwum Newsów
Forum
IRC Chat
FAQ
Serwery
Klany
Linki
Redakcja
Reklama/Bannery

Teksty

Wysyłamy PM w HLC
Recenzja UT3
by Tom

Reprezentacja
I Zlot 2k3
Przyspiesz UT i 2k3
Q3A vs UT
Tactical Ops 2.0
Infiltration
Domowa sieć LAN
Zmiany w plikach ini
UT Tweak
UT Admin
UT Serwer
Skin Tutorial
Unreal 2 Alpha
ServerSide Bug
LP Okoniny 2k2

Wywiady

Ciocia Krysia
[SoF]Doom
eXpL@S!V_;P
[DFP]CarMac
Immortal
Banita[BB]
yavor|sYs
Iapa|rA
GitzZz
ck_Yan3k
Andro|rA
Youzack
Pajda
SzakaL

Tournament

SinglePlayer
Multiplayer
Bronie
Przedmioty
Cheaty
Boty
HUD
Tryby Gry
DM 1 on 1
Opcje
Galeria
Konsola
Mody
Mutatory
Programy
Mapy
Voice Packi
Modele i Skiny
Inne

Tournament 2003

Bronie
Przedmioty i ruchy
Konsola i Aliasy
Patche i dodatki
Mutatory
Mody
Modele
Mapy i MapPacki
Voice/Ann'cer/Music
Programy
Demo Download
Dema Graczy
Screeny
Filmy
Inne
Archiwum plików

Tournament 2004

Bronie
Pojazdy
Tryby Gry
Demo Download
Mutatory
Mody
Modele
Mapy i MapPacki
Voice Packi
Patche
Programy
Inne

Tournament 3

UT 2007 Info
UT 3 Info
UT 3 FAQ
Mutatory
Mody
Mapy
Patche
Demo Download
Trailery
Inne

Unreal 2

Recenzja
Screeny
Bronie
Demo Download
XMP
Mapy i MapPacki
Mission Packi
Muty XMP
Mody
Patche
FAQ
Tapety
Filmy
Winamp

Championship

Co to jest?
Screeny
Tapety
Filmy

Unreal Engine 3

Filmy
Gears of War
Partnerzy


eXpL@S!V_;P

Witam na początek powiedz nam kim jesteś czym się zajmujesz itd. 
Mam 22 lata i mieszkam w Warszawie. Z wykształcenia jestem technikiem ekonomistą o specjalności bankowość (ze szkoły średniej) oraz inżynierem ds. sieci komputerowych. Obecnie dostałem się studia magisterskie w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych w Warszawie (zresztą w tejże szkole robiłem inżyniera). Pracuję w firmie NCR Polska (co to takiego? -> www.ncr.com) jako administrator/webmaster. W wolnych chwilach zajmuje się szeroko rozumianą rozrywka ;). 

Dlaczego eXpL@S!V_;P?
 Huh, trudne pytanie. Historia mojego nicka sięga czasów szkoły średniej. Jest bardzo długa i nie sadze aby była warta opowiadania. Zdradzę jedynie, iż moim pierwszym nickiem był "LOSIV", a z powodu mojej dość "wybuchowej" natury - jestem strasznie impulsywny - doszedł do niego przedrostek "exp" ;). 

Jak zaczęła się twoja przygoda z gra Unreal Tournamnet? 
Zaczęło się wszystko bardzo dawno temu, kiedy to przyjaciel, beta tester UT, przysłał mi płytę Unreal Tournament (wtedy jeszcze tylko single mode). Może to dziwne ale przyznam się, że w pierwszą cześć Unreala grałem w sumie może z 15 minut (nic nadzwyczajnego w niej nie zauważyłem) i dużo wody upłynęło zanim z nudów i ciekawości zainstalowałem UT. Gra powaliła mnie na kolana dynamiką/klamkami/mapami i błyskawicznie przesiadłem się z wytworu firmy ID na Tournament'a. 

Co najbardziej lubisz w UT a co chciałbyś zmienić? 
Zmieniłbym zdecydowanie engine sieciowy. W idei gry nic nie brakuje, jedyna rzecz jaka mi przeszkadza to nie zawsze wymarzone warunki gry (ping, PL). Mapy w UT są naprawrde doskonale i nie można im nic zarzucić. Autorzy postarali się abyśmy mieli w czym wybierać. Najbardziej w UT pociągają mnie: dynamika, klimat, różnorodność broni oraz właśnie mapy. Poza tym mamy do wyboru mnóstwo trybów (as, ctf etc), więc jeśli standardowy DM nas nie zadawala - mamy do wyboru kilka innych trybów. Bez żadnych wątpliwości stwierdzam, iż nie zmieniłbym nic poza enginem multiplayer. 

Na jakim sprzęcie grasz? 
Pentium III@1300EB, ASUS CUSL2, 320MB RAM PC133, Riva TNT 16MB(v3400), SB Live! Platinum, CTX 17" trinitron, mysz A4tech (2 wheel'e, 3 button'y). Procka/hdd/chasis w sumie chłodzi 7 śmigieł ( z czego jedno na 220 V lol ;), a największy zysk z tego całego interesu to to, że w zimie nie muszę włączać ogrzewania w pomieszczeniu, w którym stoi komp ;). 

Jakie jest twoje łącze z Internetem? 
Aktualnie moim providerem jest telewizja kablowa. Prędkość łącza to 2048/512 Kbps. Korzystam z modemu kablowego SurfBoard 3100 w standardzie DOCSIS. Ogólnie z łącza jestem zadowolony - jest bardzo podchodzące do gry, jednakże ustępuje xDSL'owi jeśli chodzi o pinga do naszych zachodnich przyjaciół. 

Jesteś w jakimś klanie ( jeśli tak to w jakim )? 
Obecnie nalezę do klanu [SoF]. Wcześniej grałem tylko dla -=[KGB]=- w UK utassault league, lecz z powodu chwilowej awarii providera (łącze na zachód całkiem zdechło), postanowiłem pograć na naszych polskich serwerach. Tak zaczęła się moja historia z polskimi klanami UT. Po krótkim, lecz miło wspominanym pobycie w [US] zdecydowałem się wstąpić w szeregi [SoF] i tak zostało do teraz. Gra mi się tu świetnie i jeśli nic się nie zmieni klanu zmieniać nie będę ;). 

Jaka jest twoja ulubiona mapa i dlaczego? 
Nie mam ulubionej mapy. Dlaczego? hmm... trudno jednoznacznie określić... jest wiele zmyślnych i ciekawych map na których lubię grać. Niektóre z nich to Morpheus, Liandri, Curse... lecz naprawdę jest ich dużo dużo więcej. 

Jaka jest twoja ulubiona broń i dlaczego? 
Analogicznie - nie ma konkretnej broni, którą zawsze i wszędzie preferuje. Moja "ulubiona" broń zmienia się w zależności od mapy/miejsca/broni i umiejętności przeciwnika. Mogę jednak zdecydowanie powiedzieć, że lubię unicestwiać z Shocka/Plasmy/Sniperki. Shock świetnie nadaje się do "polowania" na przeciwnika. Bardzo wielu graczy robi ruchy przewidywalne i nie trudno jest takich z Shocka ustrzelić. Ma on poza tym chyba największą siłę rażenia przy użyciu 'combo' (poza redeemerem of koz). Lubię też pospawać z Plasmy, gdyż przy używaniu dodge trudno mnie trafić z bliskiego dystansu, a krótka seria alternate prosto w oko błyskawicznie sprowadza ofiarę na parter ;). Jeśli gram na otwartych przestrzeniach pcha mi się ręce Sniperka... lubię słyszeć w głośnikach "head shot". Najrzadziej chyba używam Rippera. 

Jaki jest twój ulubiony tryb i dlaczego? 
Najbardziej lubię grać ASSAULT/CTF/TDM i właśnie w te tryby najczęściej gram. Dlaczego? Dlatego, że gra w UT w teamie zyskuje nowy wymiar. Imponująco brzmią w słuchawkach krzyki i przekleństwa, gdy partner z teamu, z którym rozmawiam prze mikrofon dostarczył komu fraga :). Grając sam polegasz tylko na sobie, grając w teamie musisz zaufać partnerom - to rodzi swoistą wieź między graczami i pewnego rodzaju respekt (tudzież nienawiść). Poza tym w teamie dochodzi, że tak powiem, element taktyczno-strategiczny (AS czy CTF), podziały na role. Lubię te tryby najbardziej gdyż preferuję grę właśnie w teamie. 

TDM czy 1 on 1? 
Zdecydowanie TDM. Najchętniej w małych teamach (2vs2). Wymaga to kooperacji i większej orientacji. Gdy grasz 1 on 1 masz pewność, że nikt nie zaparkuje ci rakiety w przysłowiowych "czterech literach"... przy 2vs2 gwarancji takiej nie masz. Tak jak już wspominałem przy TDM dochodzi element, którego próżno szukać w 1 on 1 - Teamplay. 

Jak często grasz w UT? 
Oj strasznie często. Jeśli tylko mam wolny wieczór gram od ok 23 do rana. Oczywiście Nie zawsze mam ku temu sposobności, ale właśnie o tej porze można się na mnie natknąć całkiem często. Praktycznie nie ma dnia bez chociaż godzinnej partyjki ;). 

Czy uważasz się za słabego czy dobrego gracza i jakie są twoje mocne i słabe strony? 
Nie chciałbym sam siebie oceniać... powiem tak: łatwo skóry nie zwykłem oddawać. Moją największą wadą jest ambicja i strach przed przegraną. Niektórzy nazwali by to zaletami (przynajmniej ambicję), lecz powoduje to jedynie stres przy poważnych pojedynkach i obniża moje zdolności. A mocne strony... hmm... sadzę, jak zresztą niektórzy zwykli mi to powtarzać: "zajadłość". Jestem strasznie zajadłym zawodnikiem i czym gorszy wynik uzyskuje - tym lepiej i bardziej zajadle atakuje =).

 Jakie wskazówki dla początkujących ? 
"Grajcie dużo dueli z lepszymi od siebie." 

Co myślisz o polskim świecie UT? 
Sadzę przybrałby inną postać, gdybyśmy mieli bardziej komfortowe warunki. W dzień przez modem 56K (zresztą przez część stałych łączy także) nie sposób pograć, każdej rozgrywce towarzyszy lag/pl - co powoduje napięcia i przenosi agresję poza grę. Tak jak wszędzie spotkać można barana, zajmującego się wyłącznie rzucaniem mięsem, jak też bardzo miłych ludzi. Dzięki UT poznałem wielu obecnych znajomych i ciągle ich poznaje. Mam nadzieję jednak, iż z czasem gra traktowana będzie wyłącznie jako rozgrywka i źródło "pozytywnej" rywalizacji - jak na razie tak nie jest. 

Gdyby możliwa była praca profesjonalnego gracza, to chciałby nim być i żyć z tego ? 
Jeśli tylko dałoby się z tego żyć, odpowiedź brzmi: "oczywiście!". Kto nie chciałby, aby płacono mu za wykonywanie swojego hobby? :) 

Jakie są twoje plany na przyszłość ? 
Skończę magistra, spełnię kilka swoich marzeń, wyszumię się, być może założę rodzinkę, ale... ciągle jako "zajadły gracz UT" i nie inaczej :). 

Grasz w inne rodzaje gier ( może jaka wyścigówka czy RTS ) ? 
Bardzo rzadko. Zdarzy się, że pogram właśnie w RTS'a albo np. Colina 2 ale naprawdę sporadycznie. 

Masz jakieś inne hobby poza UT? 
Oczywiście. Mam ich nawet kilka: Sport, Muzyka, Kobiety =) (może nawet powinienem napisać to w odwrotnej kolejności ;) oraz szeroko pojęte "bezpieczeństwo sieci". To ostatnie stało się nawet przedmiotem moich studiów. 

Ile czasu dziennie spędzasz przed monitorem ? 
Obawiam się że dużo za wiele. Komputer chodzi 24/7 i przynajmniej pare/parenacie godzin dziennie mu towarzysze.

Co robisz na komputerze poza gra w UT? Pracuję, słucham muzyki, oglądam filmy etc. Komputer jest zarówno moim narzędziem pracy jak i częściowo rozrywki. Nie mam jednak czasu na grywanie w co jeszcze poza UT. 

Jak oceniasz strone www.unreal.pl ??? 
Bardzo pozytywnie. Postrzegam go jako serwis, który stanowić może w przyszłości stały element w polskim środowisku Unreal'a. Czeka go jeszcze dużo zmian ale zapowiada się naprawdę interesująco. Congrats dla Dark One - pierwsze co rzuciło mi się w oczy to estetyczna i staranna oprawa graficzna.

Wywiad przeprowadzony dnia 02.08.2001

Patch 4.69b (win exe)
Patch 4.69b (win zip)
Patch 4.69b (Linux)
Patch 4.69a (win exe)
Patch 4.69a (win zip)
Patch 4.69a (Linux)
UT3 Patch 5
Unreal Tournament 3 BetaDemo
2k4 Patch 3369
2k4 lnx Patch 3369
2k3 patch 2225
UTPG Patch 4.51b
UT Patch 4.362000-2021 by unreal.pl Team

Projekt, grafika, wykonanie: Łukasz "Dark One" Kozioł
© 2000 Site copyrights by Łukasz "Dark One" Kozioł
Wszelkie prawa zastrzeżone.