-=- Unreal Tournament -=- Unreal Tournament 3 -=- UT2004 -=- UT 2003 -=- Unreal 2 -=- Mutatory Mody Patche Dodatki -=-

[BunnyTrack] [Turniej Unreal] [Biblia UT] [Unreal Zone]  [BEST] [Community Bonuspack] [CUED] [Emperor's Soldiers] [Gangsters] [High Quality] [Liga UT] [Scena] [rA] [Terrible Team] [The Chosen One]

Informacje

Newsy
Archiwum Newsów
Forum
IRC Chat
FAQ
Serwery
Klany
Linki
Redakcja
Reklama/Bannery

Teksty

Wysyłamy PM w HLC
Recenzja UT3
by Tom

Reprezentacja
I Zlot 2k3
Przyspiesz UT i 2k3
Q3A vs UT
Tactical Ops 2.0
Infiltration
Domowa sieć LAN
Zmiany w plikach ini
UT Tweak
UT Admin
UT Serwer
Skin Tutorial
Unreal 2 Alpha
ServerSide Bug
LP Okoniny 2k2

Wywiady

Ciocia Krysia
[SoF]Doom
eXpL@S!V_;P
[DFP]CarMac
Immortal
Banita[BB]
yavor|sYs
Iapa|rA
GitzZz
ck_Yan3k
Andro|rA
Youzack
Pajda
SzakaL

Tournament

SinglePlayer
Multiplayer
Bronie
Przedmioty
Cheaty
Boty
HUD
Tryby Gry
DM 1 on 1
Opcje
Galeria
Konsola
Mody
Mutatory
Programy
Mapy
Voice Packi
Modele i Skiny
Inne

Tournament 2003

Bronie
Przedmioty i ruchy
Konsola i Aliasy
Patche i dodatki
Mutatory
Mody
Modele
Mapy i MapPacki
Voice/Ann'cer/Music
Programy
Demo Download
Dema Graczy
Screeny
Filmy
Inne
Archiwum plików

Tournament 2004

Bronie
Pojazdy
Tryby Gry
Demo Download
Mutatory
Mody
Modele
Mapy i MapPacki
Voice Packi
Patche
Programy
Inne

Tournament 3

UT 2007 Info
UT 3 Info
UT 3 FAQ
Mutatory
Mody
Mapy
Patche
Demo Download
Trailery
Inne

Unreal 2

Recenzja
Screeny
Bronie
Demo Download
XMP
Mapy i MapPacki
Mission Packi
Muty XMP
Mody
Patche
FAQ
Tapety
Filmy
Winamp

Championship

Co to jest?
Screeny
Tapety
Filmy

Unreal Engine 3

Filmy
Gears of War
Partnerzy


Pajda

Ostatnio na scenie UT3 zawrzało w związku ze zbliżającym się nowym sezonem Pucharu Narodów w UT3 TDM. To co jednak zagrzało do walki graczów to nie jeden z najbardziej prestiżowych drużynowych turniejów na świecie, lecz kandydatury na kapitana Reprezentacji Polski. Konkretnie jedna kandydatura – Krystiana „Pajdy” Majewskiego.

Novat1c: Witaj, na scenie UT3 są całkiem nowe osoby, które Cię nie znają , z myślą o nich powstało powyższe przedstawienie Twojej osoby, może na początek zechcesz coś do niego jeszcze dorzucić?

Pajda: No cześć, myślę że to co napisałeś o mnie na forum to aż nadto. Od natłoku informacji może rozboleć głowa, a moje dane osobiste każdy może znaleźć za pomocą googla. Podejrzewam, część osób zna mnie po prostu jako Pajdę z forum, opiekuna działu pomoc.

Novat1c: nie owijając w bawełnę, Twoja kandydatura na kapitana reprezentacji w nadchodzącym Pucharze Narodów wzbudziła na forum.unreal.pl spore kontrowersje. Co tobą kierowało gdy ją zgłaszałeś?

Pajda: Sam nie wiem. Zwykle wyczekuje każdego kolejnego sezonu Nations Cupa, podobnie było i tym razem. Przyznam się, że puchar w UT3 jakoś specjalnie mnie nie zainteresował, głównie dlatego, że wiedziałem, że nie będę miał swoich dawnych graczy, a od tego zależy w dużej mierze przyjemność jaką czerpię z tych rozgrywek. Pewnego ranka jednak mnie obudził telefon od supervisora turnieju, który chciał abym się zgłosił na kapitana. Rozbudzony o barbarzyńskiej 10 rano, niekoniecznie kontaktuje i jakoś chyba się zgodziłem. Przed samym zgłoszeniem jeszcze trochę się wahałem, byli przecież także inni chętni, ale nie było już za bardzo czasu aby się zastanawiać.

Novat1c: Wiele osób ma Ci za złe, że niepochlebnie się wypowiadałeś na temat gry (wywiad i felieton), że nie powinieneś być kapitanem ponieważ się na nią wypiąłeś.

Pajda: Żeby się wypiąć, trzeba najpierw w coś wejść. Natomiast nigdy mnie UT3 ani scena tej gry nie interesowały. Nie twierdziłem przy tym, że UT3 jest słabą grą, po prostu uważam, że są inne, lepsze gry. Nie uważam jednak by moja opinia o grze miała tu jakieś znaczenie.

Novat1c: Jednak nie można odmówić pewnej racji w argumentacji, że skoro jesteś nieaktywny to nie znasz sceny UT3, obecnego poziomu jej graczy, co rzutuje na Twoje zdolności tworzenia silnej reprezentacji.

Pajda: Tak, ale coś takiego jak potencjał gracza jest zwykle stały, a scena UT3 nie jest na tyle duża by był problem z jej ogarnięciem. Poza tym aktywność jest niewątpliwie ważna, ale nie jest ona dla mnie najważniejszym wyznacznikiem przydatności gracza. Priorytetem jest doświadczenie w rywalizacji na najwyższym poziomie. Nie jest ważne jak bardzo ktoś błyszczy przy grze ze słabszymi przeciwnikami, bo jeżeli nie ma za sobą odpowiedniej porcji gry z najlepszymi możliwymi przeciwnikami to po prostu się zakrztusi i nie będzie w stanie wykorzystać swoich umiejętności. Zdolność oceny jest ważniejsza niż wiedza o bieżącej scenie.

Novat1c: Dochodzimy do kolejnego zarzutu, czyli sięgania głównie po graczy UT. Na celowniku Twoich przeciwników znaleźli się szczególnie texet i clinic.

Pajda: Słyszałem już to w poprzednim sezonie, który udowodnił moją rację. UT3 było postrzegane jako kontynuacja linii UT2004 z czym się całkowicie zgadzałem. Osoby stojące za organizacją rozgrywek były z UT2004, klany z UT2004, większość graczy z UT2004. Tymczasem skład prosto z UT z dodatkiem daverona, pokazał gest Kozakiewicza całej scenie UT3. Prawidłowości było także widać w innych zespołach, w końcu główną siłą napędową zwycięskiej Szwecji był znatch, a tuż obok niego zanmato. Trzecie miejsce Finlandii zapewnił Patsui, a za dobrymi wynikami anglików stał wlv. Nawet w przypadku małego zespołu Czech, gwiazdą był Aiwon. Swoją drogą jaki musiał być poziom sceny UT3 aby Aiwon robił za lidera. Podobnie można sobie pomyśleć i dzisiaj gdy widzi się przykładowo pozycję Pseiha. Trzeba też pamiętać, że Nations Cup to dosyć specyficzne rozgrywki. Nie ma czasu by zgrywać zespół, pracować nad nim, a wszystkie zmiany zwykle wychodzą w trakcie sezonu. Podstawę muszą więc stanowić zawodnicy, którzy pasują do pewnej już istniejącej wizji i dopiero później można do nich dobierać nowych. Nie można po prostu skrzyknąć graczy z najlepszymi wynikami.

Novat1c: Twoimi przeciwnikami w wyborach kapitana są simonus i has. Co o nich sądzisz?

Pajda: Simek jest dobrym graczem z bardzo długim stażem, nie wiem jak sobie radzi z dowodzeniem, ma jednak ogromną wadę jaką jest avatar na forum. Natomiast odnośnie hasa to po tym co przeczytałem na forum uważam, że nie nadaje się na kapitana, doświadczenie z prowadzenia turniejów nie ma tu znaczenia.

Novat1c: Co więc uważasz za najważniejsze cechy kapitana?

Pajda: Dyplomacja, najważniejsza jest dyplomacja. Trzeba wiedzieć kiedy co powiedzieć, kiedy być miłym, a kiedy stanowczym. Od zachowania kapitana zarówno przy ustalaniu terminów, jak i negocjacji serwerów może w dużym stopniu zależeć wygrana lub porażka. Trzeba wykorzystać wszystkie możliwe środki aby zespół był w jak najlepszej sytuacji, a jednocześnie utrzymać klimat zaufania z sędziami, organizatorami i przeciwnikami. Czasem też zdarzają się sytuacje, w których trzeba wybronić jakiegoś gracza gdy grozi mu wyeliminowanie z gry. Znajomość regulaminów i procedur jest konieczna, jednak to tylko narzędzia, którymi sprawny dyplomata się posługuje. Z tego powodu występuje też spore zagrożenie dla nowych kapitanów, którzy nie mieli kontaktu z tymi małymi gierkami na szczeblach kapitańskich. Sam to wyraźnie odczułem przy swoim pierwszym podejściu, o którym już chyba nikt nie pamięta i dobrze. Muszę jednak przyznać, że w UT3 tego nie zauważyłem i miałem wrażenie, że w relacjach z innymi kapitanami mogę osiągnąć co zechcę.

Novat1c: Jakim więc kapitanem jesteś?

Pajda: Niezorganizowanym, to moja największa wada. Kapitan nie musi być zorganizowany, ale jest to pomocne i może zdecydowanie wzmocnić drużynę. W przeszłości warunkiem przyjęcia mojej kandydatury przez scenę było przyjęcie pomocnika organizacyjnego, co wciąż uważam za bardzo dobry pomysł, ale akurat owy pomocnik okazał się nic nie robić.

Novat1c: Nie wydajesz się zbyt entuzjastycznie podchodzić do ponownego prowadzenia reprezentacji UT3.

Pajda: Nie ukrywam, że nie jest to gra, która najchętniej bym się zajął, a i możliwi przeciwnicy mnie jakoś nie motywują. Mam jednak pewne poczucie obowiązku i zawsze w ramach możliwości pomogę reprezentacji jeżeli zachodzi taka potrzeba. Chętnie przekazałbym stanowisko komuś innemu, jednak chciałbym mieć przy tym przekonanie, że dokonuję właściwego wyboru.

Novat1c: Wracając do sceny UT3, co sądzisz o jej obecnym stanie?

Pajda: Jest tak jak się tego spodziewałem, szkoda tylko, że jednocześnie jest na niej tyle fanatyzmu. Ograniczenie ludzi przekłada się na ograniczenie samej gry.

Novat1c: Dzięki za rozmowę i możliwe do zobaczenia w trakcie sezonu Pucharu Narodów. Czy chcesz kogoś pozdrowić lub coś dodać ?

Pajda: Tak, chciałbym pozdrowić każdą osobę która przeczytała ten wywiad, oraz ciebie. Dzięki.

Wywiad przeprowadzony dnia 16.01.2010

Patch 4.69b (win exe)
Patch 4.69b (win zip)
Patch 4.69b (Linux)
Patch 4.69a (win exe)
Patch 4.69a (win zip)
Patch 4.69a (Linux)
UT3 Patch 5
Unreal Tournament 3 BetaDemo
2k4 Patch 3369
2k4 lnx Patch 3369
2k3 patch 2225
UTPG Patch 4.51b
UT Patch 4.362000-2021 by unreal.pl Team

Projekt, grafika, wykonanie: Łukasz "Dark One" Kozioł
© 2000 Site copyrights by Łukasz "Dark One" Kozioł
Wszelkie prawa zastrzeżone.