-=- Unreal Tournament -=- Unreal Tournament 3 -=- UT2004 -=- UT 2003 -=- Unreal 2 -=- Mutatory Mody Patche Dodatki -=-

[BunnyTrack] [Turniej Unreal] [Biblia UT] [Unreal Zone]  [BEST] [Community Bonuspack] [CUED] [Emperor's Soldiers] [Gangsters] [High Quality] [Liga UT] [Scena] [rA] [Terrible Team] [The Chosen One]

Informacje

Newsy
Archiwum Newsów
Forum
IRC Chat
FAQ
Serwery
Klany
Linki
Redakcja
Reklama/Bannery

Teksty

Wysyłamy PM w HLC
Recenzja UT3
by Tom

Reprezentacja
I Zlot 2k3
Przyspiesz UT i 2k3
Q3A vs UT
Tactical Ops 2.0
Infiltration
Domowa sieć LAN
Zmiany w plikach ini
UT Tweak
UT Admin
UT Serwer
Skin Tutorial
Unreal 2 Alpha
ServerSide Bug
LP Okoniny 2k2

Wywiady

Ciocia Krysia
[SoF]Doom
eXpL@S!V_;P
[DFP]CarMac
Immortal
Banita[BB]
yavor|sYs
Iapa|rA
GitzZz
ck_Yan3k
Andro|rA
Youzack
Pajda
SzakaL

Tournament

SinglePlayer
Multiplayer
Bronie
Przedmioty
Cheaty
Boty
HUD
Tryby Gry
DM 1 on 1
Opcje
Galeria
Konsola
Mody
Mutatory
Programy
Mapy
Voice Packi
Modele i Skiny
Inne

Tournament 2003

Bronie
Przedmioty i ruchy
Konsola i Aliasy
Patche i dodatki
Mutatory
Mody
Modele
Mapy i MapPacki
Voice/Ann'cer/Music
Programy
Demo Download
Dema Graczy
Screeny
Filmy
Inne
Archiwum plików

Tournament 2004

Bronie
Pojazdy
Tryby Gry
Demo Download
Mutatory
Mody
Modele
Mapy i MapPacki
Voice Packi
Patche
Programy
Inne

Tournament 3

UT 2007 Info
UT 3 Info
UT 3 FAQ
Mutatory
Mody
Mapy
Patche
Demo Download
Trailery
Inne

Unreal 2

Recenzja
Screeny
Bronie
Demo Download
XMP
Mapy i MapPacki
Mission Packi
Muty XMP
Mody
Patche
FAQ
Tapety
Filmy
Winamp

Championship

Co to jest?
Screeny
Tapety
Filmy

Unreal Engine 3

Filmy
Gears of War
Partnerzy


SzakaL

Novat1c: Witam, mógłbyś na początku się nam przedstawić i powiedzieć kilka słów o sobie ?

SzakaL: Elo, nazywam się Ludwik Czarnota aka SzakaL Mam 23 lata, na co dzień studiuje "Elektronikę i Techniki Informacyjne" na Politechnice Warszawskiej i mieszkam w jednym z jej akademików co ma wiele niebywałych zalet :] Z serią Unreal Tournament rozpocząłem swoja przygodę w 2003 roku - kiedy pojawiło się "zielone" demo UT2k3.

Novat1c: Jak pewnie się domyślasz, większość rozmowy poświęcimy tematowi Nations Cupa. Zacznijmy więc od samego początku. Co zadecydowało o tym, że postanowiłeś się zgłosić na kapitana i pełnić tę ważną i odpowiedzialną funkcję ?

SzakaL: Głownie, aby taka funkcja wogóle zaczęła istnieć. Do tamtej pory Polska nie uczestniczyła w pucharach narodów UT2004, wiec postanowiłem to zmienić. Miałem czas, chęci, doświadczenie jako clanleader no i znajomość całej sceny. Tak to się zaczęło, w tym roku po raz drugi podjąłem się tego wyzwania.

Novat1c: Nie był to twój pierwszy raz, kiedy dane ci było prowadzenie reprezentacji. Czy z nabytym doświadczeniem czujesz się pewniej ? Jak dziś radzisz sobie z presją, a jak to wyglądało dawniej, gdy kapitanem zostałeś po raz pierwszy ?

SzakaL: Czułem się pewnie od samego początku kapitan czy dobry clanleader nie może sobie pozwolić na chwile słabości, przewagę można już sobie wyrobić przed samą grą. Poza tym nie graliśmy pod presją

Novat1c: Przed rozpoczęciem rozgrywek, mówiłeś że na polskiej scenie TAMa brakuje hajterów, skillowych graczy, którzy byli by filarami składu. Jak więc wyglądała sytuacja ze składem ? Na co zwracałeś uwagę? Czy był ktoś, kto mógł już na początku liczyć na miejsce w składzie ? Sięgałeś po graczy ze starej gwardii, czy młodych i ambitnych ? Jak przebiegał proces kompletowania składu ?

SzakaL: Bardzo dobrze wiedziałem kto jak gra, ale postanowiłem dać każdemu szanse i zorganizowałem eliminacje Najważniejsze okazało się doświadczenie, kilku graczy odbiegało skillem od reszty i z czystym sumieniem mogę powiedzieć że wybrałem najlepszych. Co ciekawe wszyscy wychowali się na TDMie, który bardzo dobrze kształtuje indywidualne umiejętności zawodników. Nowym - zaczynającym od TAMa jednak przychodzi to trudniej i wolniej.

Novat1c: Gdy już udało ci się skompletować skład, przyszła pora na trening. Skupiliście się bardziej na taktyce czy nacisk kładliście na praktykę ? Z kim i jak trenowaliście ? Treningi przebiegały gładko, czy zdarzały się jakieś zgrzyty i konflikty spowodowane np. różnicą zdań ?

SzakaL: Dobre wyniki w TAMie są dość znacznie skorelowane z teamplayem i odpowiednimi ścieżkami na mapie, ale bez aima także ciężko cokolwiek zdziałać. Tak wiec zaczęliśmy praktykować teorie z naszym sparing partnerem - Czechami. Treningi przebiegały bardzo sprawnie i w pozytywnej atmosferze, wszelkie potencjalne problemy były niszczone w zarodku :]

Novat1c: Udało się wygrać jedynie ze Szwajcarami. Jak myślisz, co poszło nie tak w dwóch pozostałych, przegranych meczach ? Czego twoim zdaniem zabrakło do wygranej ? Umiejętności, zgrania a może szczęścia ?

SzakaL: Myślę ze wszystkiego po trochu Scena europejska UT2k4 jest najsilniejszą z serii Unreala w tym momencie i nie ma co ukrywać - nawet nasi najlepsi zawodnicy nie dają jej rady. Wygrana z Finlandią czy Wielką Brytanią byłaby wielką niespodzianką i raczej nikt na nas nie stawiał. Na takie zespoły potrzeba naprawdę niezłych hardcorów, grających od ut99 z niecodziennymi umiejętnościami - my takich nie posiadamy. Ale spróbowaliśmy, daliśmy z siebie wszystko i koniec końców czerpaliśmy z tego czystą przyjemność

Novat1c: Kogo osobiście widzisz na podium, zarówno w TAM 4v4 jak i iCTF 5v5 ? Które reprezentacje, twoim zdaniem, zatriumfują ?

SzakaL: Nie zdziwiłbym się jakby TAM wygrała Wielka Brytania po raz trzeci "prawie" z rzędu ale będzie jej przeszkadzać Holandia. W iCTFie jest kilku pretendentów do złota i tu sprawa jest ciągle otwarta, nie faworyzuje nikogo

Novat1c: OK, porozmawiajmy teraz o czymś innym. Co sądzisz o zbliżającym się OpenCupie w UT2k4 i trybach jakie przygotowali admini rozgrywek ? Jak zareagowałeś, gdy dowiedziałeś się że w tym sezonie zabraknie bardzo popularnego trybu jakim jest Duel ?

SzakaL: Na początku byłem bardzo zdziwiony tą decyzją tym bardziej że duel 2k4 to najpopularniejszy tryb i zawsze był obecny, ale argumentacja supervisorów pomogła mi ją pojąć. W tym samym czasie organizowane są mistrzostwa europy na ESL i niepotrzebna konkurencja jest zbędna.

Novat1c: Dobrze, że wspomniałeś o EuroCupie organizowanym w ESL. Miałem zamiar porozmawiać z tobą również na ten temat. Przyznam się że po cichu liczyłem na to że wśród graczy zobaczę również twój Nick, jednak się przeliczyłem. Zdradzisz nam dlaczego się nie zapisałeś ? W końcu to bardzo prestiżowy turniej.

SzakaL: Tak, ten turniej to niezła gratka Zapisała się cała śmietanka 1v1 która na pewno zapewni nam świetne widowisko. A nie zapisałem sie bo jednak to trochę za dużo. Jednocześnie musiałbym grać w ESLu, w repce iCTFa, w polskim live cup, no i jeszcze poprowadzić swój klan w OC, a i inżynierkę wyciągnąć z lasu kiedyś trzeba :P Także podziękuję za ESL bo i tak ich nie lubię

Novat1c: OK, Bardzo dziękuję za rozmowę i poświęcony czas. Możesz teraz dodać coś od siebie lub kogoś pozdrowić.

SzakaL: Luz, nie ma sprawy. Fajnie że komuś chce się robić jeszcze takie rzeczy, życzę wytrwałości Z mojej strony pozdro dla niezniszczalnego klanu LoCo jak i całej długowiecznej sceny UT2k4. I pamiętajcie Towarzysze Kamraci - ta gra będzie trwać ile wy będziecie w nią grać! (lol) A więc grajcie i myszek nie oszczędzajcie! hmmm, dobra, styka mi

Rozmowę przeprowadzono 8 Marca 2010

Patch 4.69b (win exe)
Patch 4.69b (win zip)
Patch 4.69b (Linux)
Patch 4.69a (win exe)
Patch 4.69a (win zip)
Patch 4.69a (Linux)
UT3 Patch 5
Unreal Tournament 3 BetaDemo
2k4 Patch 3369
2k4 lnx Patch 3369
2k3 patch 2225
UTPG Patch 4.51b
UT Patch 4.362000-2021 by unreal.pl Team

Projekt, grafika, wykonanie: Łukasz "Dark One" Kozioł
© 2000 Site copyrights by Łukasz "Dark One" Kozioł
Wszelkie prawa zastrzeżone.