-=- Unreal Tournament -=- Unreal Tournament 3 -=- UT2004 -=- UT 2003 -=- Unreal 2 -=- Mutatory Mody Patche Dodatki -=-

[BunnyTrack] [Turniej Unreal] [Biblia UT] [Unreal Zone]  [BEST] [Community Bonuspack] [CUED] [Emperor's Soldiers] [Gangsters] [High Quality] [Liga UT] [Scena] [rA] [Terrible Team] [The Chosen One]

Informacje

Newsy
Archiwum Newsów
Forum
IRC Chat
FAQ
Serwery
Klany
Linki
Redakcja
Reklama/Bannery

Teksty

Wysyłamy PM w HLC
Recenzja UT3
by Tom

Reprezentacja
I Zlot 2k3
Przyspiesz UT i 2k3
Q3A vs UT
Tactical Ops 2.0
Infiltration
Domowa sieć LAN
Zmiany w plikach ini
UT Tweak
UT Admin
UT Serwer
Skin Tutorial
Unreal 2 Alpha
ServerSide Bug
LP Okoniny 2k2

Wywiady

Ciocia Krysia
[SoF]Doom
eXpL@S!V_;P
[DFP]CarMac
Immortal
Banita[BB]
yavor|sYs
Iapa|rA
GitzZz
ck_Yan3k
Andro|rA
Youzack
Pajda
SzakaL

Tournament

SinglePlayer
Multiplayer
Bronie
Przedmioty
Cheaty
Boty
HUD
Tryby Gry
DM 1 on 1
Opcje
Galeria
Konsola
Mody
Mutatory
Programy
Mapy
Voice Packi
Modele i Skiny
Inne

Tournament 2003

Bronie
Przedmioty i ruchy
Konsola i Aliasy
Patche i dodatki
Mutatory
Mody
Modele
Mapy i MapPacki
Voice/Ann'cer/Music
Programy
Demo Download
Dema Graczy
Screeny
Filmy
Inne
Archiwum plików

Tournament 2004

Bronie
Pojazdy
Tryby Gry
Demo Download
Mutatory
Mody
Modele
Mapy i MapPacki
Voice Packi
Patche
Programy
Inne

Tournament 3

UT 2007 Info
UT 3 Info
UT 3 FAQ
Mutatory
Mody
Mapy
Patche
Demo Download
Trailery
Inne

Unreal 2

Recenzja
Screeny
Bronie
Demo Download
XMP
Mapy i MapPacki
Mission Packi
Muty XMP
Mody
Patche
FAQ
Tapety
Filmy
Winamp

Championship

Co to jest?
Screeny
Tapety
Filmy

Unreal Engine 3

Filmy
Gears of War
Partnerzy


Youzack

Przedstaw nam się krótko.
Nazywam się Paweł Prusinowski. Mam 21 lat. Jestem studentem pierwszego roku matematyki. Mieszkam i studiuję w Olsztynie.

Napisz nam, skąd wziął się pomysł na Twoją ksywę?
W podstawówce jeszcze bawiliśmy się z kumplami w wymyślanie zapisu polskich imion za pomocą angielskich słów. Potem zupełnie o tym zapomniałem, dopiero jak w szkole średniej pierwszy raz siadłem na irca, to sie zastanawiałem jakiego nicka wybrać. Wtedy przypomniały mi się te zabawy i użyłem pierwszy raz tej ksywki. Zacząłem używać jej coraz częściej i przechodziła wiele transformacji. Dopiero gdy zacząłem grać ustaliła się na dobre. Od czasu pewnego incydentu dorobiłem sobie Ý i teraz jestem ÝouZacK.

Jak zaczęła się Twoja przygoda z UT?
Pierwszy raz spotkałem się z UT widząc jego demko w siakimś czasopiśmie komputerowym. Widziałem wcześniej jak kumple grali w Quake, więc pomyślałem, że można spróbować. Dodam, że wtedy nie miałem jeszcze komputera i mogłem grać tylko dzięki uprzejmości kolegi (pozdrawiam . Pózniej załatwiliśmy sobie pełną wersję i zaczęliśmy grać całymi dniami. Równolegle graliśmy w UT i Q3, oczywiście z botami . Kiedyś poszliśmy grać do kafejki internetowej. Mi się to tak spodobało, że zaczalem cześciej tam chodzić i z braku przeciwników w cafe zacząłem grać na necie. Wtedy całkiem rzuciłem Q3 i poświeciłem się UT.

W jakich klanach byłeś i w jakim teraz jesteś?
Po kilku tygodniach poważnej gry online na siakimś serwerze zauważyli mnie Piro i Suriv z klanu Gladiators. Zostałem przyjęty i od tamtej pory zasilam szeregi tego klanu. Czasem bardziej lub mniej aktywnie, nawet pomimo paru kryzysów dalej jestem w GL.

Jaki sprzęt wykorzystujesz do gry?
Niestety, nie mam w domu komputera, który nadawałby się do gry w UT. Zresztą po takim czasie gry tylko online, gra z botami nie sprawia mi w ogóle przyjemności. Zawsze grałem z kafejki internetowej. Sprzęt do gry to P3 450 Mhz, 128 MB Ram, GForce 2 Ti, klawiatura i mysz - najtańsze dostępne na rynku . Z racji tego, że sprzęt jest kafejkowy, to nie jest optymalizowany to gry w UT i dlatego UT nie chodzi tutaj tak jakbym tego wymagał.

Twoja ulubiona broń (dlaczego?)?
Nie mam ulubionej broni. W czasie walki używam tej najskuteczniejszej w danej chwili biorąc pod uwagę moje umiejętności. Jeśli nie mam broni do odpowiedniej sytuacji to staram się stworzyć sytuację odpowiednią do broni.

Twoja ulubiona mapa (dlaczego?)?
Nie mam ulubionej mapki. Nie lubię jedynie grać na takich, które ograniczają taktykę jedynie do siedzenia w jednym miejscu lub samych umiejętności manualnych.

Jaki jest Twój ulubiony tryb gry i dlaczego?
Pogralem dłuższy czas we wszystkie tryby gry UT, łącznie z paroma modyfikacjami i mogę stwierdzić, że najbardziej mi przypadł do gustu sLMS. Jednak teraz nie mam gdzie tego trybu pograć. Jest jeszcze serwer RA, ale tam nie mogę zastać nikogo. Z pozostałych dostępnych rzeczy odpowiada mi DM 1/1. Można tutaj naprawdę poznać przeciwnika, wszystkie jego umiejętności aimingu, timingu i taktyki. Daje on naprawde dużo satysfakcji, jeśli będzie lub nauki gdy będzie przegrany.

Jak często grasz w UT?
Obecnie wychodzi mi siakies 2-3 h w tygodniu. Czasem nie ma warunków, czasem mam siakies inne zajęcie, a coraz częściej po prostu mi się nie chce. Więcej czasu spędzam na rzeczach okołogrowych, niż na samą grę.

Czy uważasz się za dobrego czy słabego gracza?
Ciężko stwierdzić. Doświadczenie, które zebrałem przez ten czas stawia mnie wysoko, lecz ilość czasu obecnie poświęconego sprawia, że tracę umiejętności. Dużo osób stawia mnie wśród najlepszych, jednak widzę, że mi do nich wiele brakuje. Może to już taka plotka krąży, gdyż mało gram, a jeśli już gram, to przeważnie trafia się słabszy przeciwnik.

Co myślisz o polskim świecie UT?
Hmm... Tu jest dość kontrowersyjna sprawa. Mało uczestniczę w życiu sceny, jednak przyglądam się jej cały czas. Coraz mniej ludzi gra w UT. Ci co zaczynają, spotykają się z kpinami i wyśmiewaniem przez starszych stażem graczy. Panuje taka zasada, że im lepiej umiesz grać, tym masz więcej do powiedzenia, co odstrasza nowych graczy. Dużo graczy myśli w sposób "wygrałem - jestem super, przegrałem - przeciwnik mial farta lub miałem straszne warunki". Ktoś kiedyś napisał, że Unreal się skończył, pozostał sam Tournament. Ludzie przestają czerpać przyjemność z samego grania. Na pierwszym miejscu liczy się wygrana. Można jednak nie zwracać na to uwagi, zająć się samą grą i nie brać udziału w scenie, jednak chcąc naprawdę grać w tą gre, to trzeba się tym interesować.

Jakieś wskazówki dla początkujących graczy?
Proponuję przede wszystkim dużo grać. Sama teoria nic nie da. Do tego grania należy poszukać kogoś na takim samym poziomie. Wtedy obaj gracze będą się rozwijać. Na drugim miejscu jest granie z dużo lepszymi od siebie i oglądanie dem dobrych graczy. Można wtedy podejrzeć różne ciekawe zagrania, a potem je samemu wykorzystać. Tutaj już przydaje się słabszy gracz, na którym można te zagrania poćwiczyć. Następnym krokiem jest oglądanie własnych dem. Wtedy na sucho, bez stresu można zanalizować własną grę, dojrzeć błędy i starać się ich w przyszłych meczach uniknąć.

Grasz w jakieś inne gry poza UT?
Sporadycznie pogrywam w Diablo 2 i Starcrafta, jako odskocznię dla UT. Wszystko się przecież może znudzić.

Jak oceniasz stronę www.unreal.pl?
Dość rzadko ją odwiedzam. Traktuje ona o głównie o tym jaką mapkę kto wypuścił lub jaki patch ostatnio wyszedł. Mnie te nowości plikowe zbytnio nie interesują, więć nie znajduję tam nic ciekawego.

Może chciałbyś kogoś pozdrowić? Jeśli tak to proszę bardzo :)
Pozdrawiam Klaudie, Nietykalnego, Lancelota oraz kumpli z GL.

Dziękuję Ci za udzielenie wywiadu. Miłego dnia, a raczej przyjemnego wieczoru :)
Ja też dziękuję.

Wywiad został przeprowadzony dnia 4-go lipca 2003 przez Carlosa.

Patch 4.69b (win exe)
Patch 4.69b (win zip)
Patch 4.69b (Linux)
Patch 4.69a (win exe)
Patch 4.69a (win zip)
Patch 4.69a (Linux)
UT3 Patch 5
Unreal Tournament 3 BetaDemo
2k4 Patch 3369
2k4 lnx Patch 3369
2k3 patch 2225
UTPG Patch 4.51b
UT Patch 4.362000-2021 by unreal.pl Team

Projekt, grafika, wykonanie: Łukasz "Dark One" Kozioł
© 2000 Site copyrights by Łukasz "Dark One" Kozioł
Wszelkie prawa zastrzeżone.