-=- Unreal Tournament 3 -=- Unreal Tournament -=- UT2004 -=- UT 2003 -=- Unreal 2 -=- Mutatory Mody Patche Dodatki -=-

[Turniej Unreal] [Biblia UT] [Unreal Zone]  [BEST] [Community Bonuspack] [CUED] [Emperor's Soldiers] [Gangsters] [High Quality] [Liga UT] [Scena] [rA] [Terrible Team] [The Chosen One]

Informacje

Newsy
Archiwum Newsów
Forum
IRC Chat
FAQ
Serwery
Klany
Linki
Redakcja
Reklama/Bannery

Teksty

Wysyłamy PM w HLC
Recenzja UT3
by Tom

Reprezentacja
I Zlot 2k3
Przyspiesz UT i 2k3
Q3A vs UT
Tactical Ops 2.0
Infiltration
Domowa sieć LAN
Zmiany w plikach ini
UT Tweak
UT Admin
UT Serwer
Skin Tutorial
Unreal 2 Alpha
ServerSide Bug
LP Okoniny 2k2

Wywiady

Ciocia Krysia
[SoF]Doom
eXpL@S!V_;P
[DFP]CarMac
Immortal
Banita[BB]
yavor|sYs
Iapa|rA
GitzZz
ck_Yan3k
Andro|rA
Youzack
Pajda
SzakaL

Tournament

SinglePlayer
Multiplayer
Bronie
Przedmioty
Cheaty
Boty
HUD
Tryby Gry
DM 1 on 1
Opcje
Galeria
Konsola
Mody
Mutatory
Programy
Mapy
Voice Packi
Modele i Skiny
Inne

Tournament 2003

Bronie
Przedmioty i ruchy
Konsola i Aliasy
Patche i dodatki
Mutatory
Mody
Modele
Mapy i MapPacki
Voice/Ann'cer/Music
Programy
Demo Download
Dema Graczy
Screeny
Filmy
Inne
Archiwum plików

Tournament 2004

Bronie
Pojazdy
Tryby Gry
Demo Download
Mutatory
Mody
Modele
Mapy i MapPacki
Voice Packi
Patche
Programy
Inne

Tournament 3

UT 2007 Info
UT 3 Info
UT 3 FAQ
Mutatory
Mody
Mapy
Patche
Demo Download
Trailery
Inne

Unreal 2

Recenzja
Screeny
Bronie
Demo Download
XMP
Mapy i MapPacki
Mission Packi
Muty XMP
Mody
Patche
FAQ
Tapety
Filmy
Winamp

Championship

Co to jest?
Screeny
Tapety
Filmy

Unreal Engine 3

Filmy
Gears of War
Partnerzy


Gears of War | COG

INFO | SERA | COG | LOCUST | PC? | LINKI & THXCOG (Coalition of Ordered Governments), czyli Koalicja Rządów Uporządkowanych, istniała na długo przed Wojnami Wahadłowymi. Wówczas jednak, była jedynie wymysłem fanatycznego socjalisty, Alexiy'a Desipich'a.

Kanonem tej mało znanej filozofii władzy globalnej było bezwględne uznawanie ośmiu najwyższych wartości, za jakie uważano porządek, pilność, czystość, ciężką pracę, honor, lojalność, wiarę oraz pokorę.

Przez lata Wojen Wahadłowych, COG rozwinęła się w legalną, aczkolwiek nie tak jeszcze liczną, partię polityczną.

Po Dniu Wystąpienia, przywódcy COG byli jedynymi gotowymi do podjęcia kroków niezbędnych do przetrwania fali zniszczenia. Ratyfikowali oni Akt o Fortyfikacji, który wprowadził stan wojenny oraz umożliwił przeobrażenie Jacinto Plateau w niedostępną fortecę.

Metody stosowane przez COG okazały się szalenie popularne, pomimo faktu, że tymczasowo ograniczały prawa cywili. Jedynie dzięki wsparciu COG ludzkość ma szanse ostatecznie zatriumfować.


Marcus Fenix i inni

W miarę jak ilość ludzi zdolnych bronić Jacinto zmalała do niepokojącego poziomu, zarząd COG zwrócił się ku mniej tradycyjnym źródłom zasilania szeregów armii niedołężnymi, chorymi, młodocianymi oraz... więźniami. Krążyła opinia, że takich rekrutów i tak już nic nie zbawi, a byćmoże przydadzą się na froncie.

Jednym z takich więźniów, który zasilił siły zbrojne COG, jest Marcus Fenix, pierwszoplanowy bohater Gears of War.

Marcus jest synem Adama Fenixa, sławnego naukowca pracującego dla armii. Zyskał sobie reputację wzorowego żołnieża podczas Wojen Wahadłowych, wielokrotnie będąc wyznaczanym do promocji i odznaczeń. Jego błyskotliwa kariera wojskowa rozwijała się do czasu wybuchu wojny z siłami Locust.

Gdy wróg przełamał tymczasowo linię obrony Jacinto Plateau, Marcus odmówił wykonania rozkazu ratowania swojego ojca. Został oskarżony za samowolne oddalenie się ze służby i zaniedbanie obowiązków, za co otrzymał wyrok 40 lat więzienia w Zakładzie Karnym Jacinto o Najwyższym Rygorze. Uniknął egzekucji dzięki swoim zasługom z czasów Wojen Wahadłowych.

Cztery lata po osadzeniu go w zakładzie, placówka została opanowana przez siły Locust, lecz Marcus, uratowany przez dawnego towarzysza broni, Dominica Santiago, uniknął śmierci w celi, dzięki czemu mógł ponowne wstąpić w szeregi armii i wziąć udział w walkach przeciwko najeźdźcy.

Dominic Santiago jest przyjacielem Marcusa jeszcze z dzieciństwa. Niebywale lojalny, zwłaszcza wobec przyjaciół. Nie potrafi okazywać litości ludziom myślącym jedynie o czubku swego nosa.
Od zawsze wierzył w swój kraj i ufał przywódcom, jednak wiara ta osłabła na skutek niekończącej się wojny. Dominic stracił żonę podczas kataklizmu Dnia Wystpąpienia. Walka przeciw siłom Locust to dla niego sprawa osobista.

Zeznania złożone przez niego w obronie Marcusa przyczyniły się do zapobieżenia egzekucji. Musiał jednak pogodzić się z niezwykle surowym wyrokiem sądu polowego. Nigdy jednak nie zapomniał o swoim przyjacielu i przy pierwszej nadarzającej się okazji, pośpieszył, aby uratować mu życie. To on przekonał porucznika Kima do zwerbowania Marcusa do jego oddziału.

Minh Young Kim to dumny, oddany i ambitny oficer, wierny ideałom filozofii COG. Dla niego osobiście, Koalicja Rządów Uporządkowanych jest jedyną nadzieją ludzkości na przetrwanie, a służenie w jej armii uważa za zaszczyt i wielki przywilej.

Dość szybko przeskoczył przez drabinkę stopni i awansów, lecz później, na skutek ciągu niepowodzeń i zwykłego braku szczęścia, zamiast wymarzonej posady dowódczej, powierzono mu zwierzchnictwo nad grupką odmieńców z Oddziału Delta. Czując się niedocenianym i niezauważanym, wyraźnie chce coś udowodnić.

Jedynie za namową Dominica i jego niezachwianym przekonaniu o wartości Marcusa, a także w związku z niedoborem doświadczonych żołnierzy, Kim zaczął rozważać możliwość dołączenia byłego więźnia do swojego oddziału.


Wyposażenie

Podstawowym wyposażeniem bojowym każdego żołnierza COG jest pistolet oraz automat szturmowy. Karabinek automatyczny jest bronią bardzo uniwersalną i praktyczną, zwłaszcza dzięki wmontowanej pile łańcuchowej, pozwalającej na efektowne rozprawienie się z przeciwnikiem w bezpośrednim starciu.Dodatkowo, poza bronią zasadniczą, żołnierz może posiadać jedną broń dodatkową, przykładowo w postaci strzelby samopowtarzalnej lub karabinu snajperskiego. Na wyposażeniu są również granaty.


Wsparcie

Drużyny COG często wspierane są na polu walki przez roboty. Maszyny te, zwane potocznie Jack, zapewniają wsparcie taktycznie dzięki stałemu połączeniu satelitarnym ze sztabem taktycznym kwatery głównej.
Dodatkowo, mogą używać różnorakich ramion, w tym tnących i spawalniczych. Wyposażone są w urządzenia do analizy spektroskopowej, posiadają zdolności z zakresu podstawowej chirurgii polowej. Całkiem przyzwoite otwieracze do konserw ;)

Środkiem powietrznego transportu ogólnego przeznaczenia są śmigłowce King Raven. Średnio opancerzone, zabierające na pokład do 12 żołnierzy, potrafią rozwinąć prędkość do 180 km/h.

Swoją drogą, jak na śmigłowce przyszłości, jakoś nie przewyższają możliwościami współczesnych, realnie istniejących maszyn. Może i dobrze.

Podobno głównym powodem, dla którego pojawiły się w grze zamiast klasycznych dropshipów znanych ze sci-fi, był o wiele bardziej interesujący sposób, w jaki rozbijają się i płoną ;) Trzeba przyznać, że sceny ze śmigłowcami, także tymi płonącymi ;), wyglądały w trailerach przecudnie.

(c) Charon & unreal.pl, 06.11.2006UT3 Patch 5
Unreal Tournament 3 BetaDemo
2k4 Patch 3369
2k4 lnx Patch 3369
2k3 patch 2225
UTPG Patch 4.51b
UT Patch 4.362000-2019 by unreal.pl Team

Projekt, grafika, wykonanie: Łukasz "Dark One" Kozioł
© 2000 Site copyrights by Łukasz "Dark One" Kozioł
Wszelkie prawa zastrzeżone.